Jump to content
Sign in to follow this  
Grzejson

Legends of honor - Nowa, najlepsza gra stategiczna na przegladarce?

Recommended Posts

Legends of Honor to kolejna gra od studia Goodgame specjalizującego się w produkcji świetnych, przeglądarkowych tytułów. Tym razem ta zdolna ekipa zabiera nas do średniowiecznego, targanego wojną królestwa, w którym rywalizują ze sobą trzy frakcje. Legends of Honor to gra łącząca w sobie szybką akcję, rozwijanie królestwa i podejmowanie błyskawicznych decyzji, które równie dobrze mogą przyczynić się do wspaniałego zwycięstwa, jak i straszliwej porażki. Mówiąc krótko: w tej grze liczy się taktyczny i ekonomiczny zmysł oraz dyplomatyczny spryt, dzięki którym udanie stawicie czoła innym graczom.
 
Stwórz potężny zamek
Najważniejszą częścią waszego królestwa jest wasza warownia. Stanowi ona jego centralny punkt i musicie odpowiednio nią zarządzać, aby stale rosła wasza siła i prestiż. Rozwijanie zamku niczym was nie zaskoczy. Wydobywając kilka różnych surowców oraz stawiając nowe budynki będziecie awansować na kolejne poziomy rycerskiego doświadczenia otrzymując dostęp do nowych typów budowli czy jednostek wojskowych. Te pierwsze podzielono na kilka różnych typów - budynki gospodarcze, militarne czy cywilne, a dodatkowo mogą być one rozwijane o kolejne poziomy zwiększające ich efektywność działania.
 
JtJhfYN.png
 
Mądre zarządzanie surowcami jest kluczem do harmonijnego rozwoju warowni, zatem uważnie dysponujcie drewnem, kamieniami czy klejnotami i nie budujcie dekoracji, gdy waszemu królestwu brakuje np. domostw lub spichlerzy na przechowywanie żywności. Na szczęście w rozwoju zamku pomaga też system misji, dzięki którym przynajmniej na początku nie popełnicie błędów i będziecie odpowiednio zarządzać swoim królestwem.
 
LEGENDS OF HONOR TO KLASYCZNA, WOJENNA STRATEGIA MMO, KTÓRA WYRÓŻNIA SIĘ POMYSŁOWYM PODEJŚCIEM DO WALKI
 
Weź udział w taktycznych bitwach
W Legends of Honor gracza reprezentuje jego bohater. Jest to specjalna jednostka, która podróżuje po globalnej mapie oraz stawia czoła innym graczom oraz komputerowym barbarzyńcom. Oczywiście aby mieć jakiekolwiek szanse na wygraną bitwę do boju musimy wysłać nie tylko naszego herosa, ale i armię. Ta może się składać z kilkunastu różnych jednostek: od mięsa armatniego w postaci uzbrojonego w widły chłopa, przez toporników czy strzelców, aż po elitarne jednostki łuczników czy szermierzy. Każda jednostka ma własne atrybuty (obrażenia w ataku i obronie, wytrzymałość, udźwig łupów), a decyzja o tym kogo zrekrutować do waszej armii może zdecydować o jej porażce lub wygranej.
 
fxJYUXH.png
 
W Legends of Honor na wynik danej potyczki wpływa bowiem kilka czynników oraz odpowiedni plan. Nasz heros może np. chować się w lesie i atakować wrogów z zaskoczenia, wspiąć się na pobliskie wzniesienie, aby sprawdzić jacy wrogowie czają się w okolicy, a wasi żołnierze otrzymają różne bonusy w zależności od terenu, na jakim rozgrywa się dana bitwa. Np. na wzgórzach rośnie siła kawalerii i obrona jednostek dystansowych, a na równinach lepiej atakuje piechota, a kawaleria potrafi skuteczniej się bronić. Na szczęście nawet gdy spotkamy teoretycznie silniejszego wroga, to nie jesteśmy na straconej pozycji. W Legends of Honor nie musimy bowiem grać w pojedynkę.
 
Zostań mistrzem dyplomacji
Jak inne przeglądarkowe tytuły, tak i Legends of Honor pozwala na aktywną współpracę z innymi osobami. Najważniejszym elementem dyplomacji jest możliwość zawiązywania sojuszów z innymi członkami naszej frakcji. Dzięki temu gracze mogą wspólnymi siłami walczyć z innymi sojuszami, pomagać sobie w rozwoju królestwa oraz bronić swoich włości przed atakami innych graczy. Zabawa w sojuszu stawia też przed graczem zupełnie nowe wyzwania, ale i oferuje nowe możliwości, do których nie będziecie mieli dostępu bawiąc się w pojedynkę.
 
78xnpQS.png
 
Legends of Honor to klasyczna, wojenna strategia MMO, która wyróżnia się pomysłowym podejściem do walki i oferuje możliwość swobodnego poruszania się po mapie świata. Fani tego typu produkcji znajdą tu spore pokłady miodności, szczególnie że gra jest dostępna po polsku i można się nią bawić w całości za darmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 minutę temu, Wariatix napisał:

Grałem. Powiem, że grywałem i widziałem lepsze gry strategiczne. Np. plemiona.

Każdy ma swój gust i każdemu mogą podobać się inne gry. Osobiście mi ta gra przypadła do gustu, gdyż pograłem w nią troche czasu i mogę stwierdzić, że jest na prawdę fajna. W plemiona też grałem i była to jedna z lepszych gier przeglądarkowych w jaką grałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...