Jump to content
PompaTeam.pl - Twoje Sprawdzone Źródło Informacji
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Baku

Patologia na serwerach

Recommended Posts

Na serwerach coraz częściej spotykamy się z graczami, którzy tworzą atmosferę nieprzyjazną, momentami wręcz patologiczną. Nie chcę tutaj sypać nickami, ale jednak gracz domagał się wyjaśnienia powodu mute'a, więc najlepszym przykładem takiego gracza będzie właśnie speedy. Oczywiście, takich graczy jest znacznie więcej. Na przestrzeni ostatnich miesięcy zdecydowanie spadła liczba banów z powodem innym niż cheating, a admini serwerów chyba zapomnieli, po co dostali swoje uprawnienia. Zadaniem admina nie jest ograniczanie się do banowania tylko cheaterów, ale jego celem jest ogólne pilnowanie serwera i temperowania pewnych niedopuszczalnych zachowań wymienionych w regulaminie. Mamy porównanie z innymi sieciami i innymi serwerami - kontrast jest ogromny. Ktoś może powiedzieć, że taka "złośliwość i toksyczność" tworzy atmosferę, co jest oczywistą bzdurą. Na wielu innych serwerach gracze potrafią porozumiewać się ze sobą jak ludzie, złośliwości są oczywiście dopuszczalne i pojedyncze przypadki nie powinny być banowane, nie mówimy o jakimś niesamowicie rygorystycznym traktowaniu. Od pewnego czasu chodziłem po różnych, innych serwerach FFA - czym wyróżniają się one od naszego? Przede wszystkim tym, że społeczność jest bardziej zżyta, milsza, a rozmowy między graczami to nie praktycznie same, surowe wyzwiska tak jak ma to miejsce u nas. Z dniem dzisiejszym będziemy chcieli dążyć do zniesienia poziomu toksyczności na serwerach. Nie potrzebujemy adminów, którzy podanie składali żeby dostać vipa i slota. Od tego momentu admini są zobligowani do reagowania na przejawy toksyczności na serwerach - zaczynając od ostrzeżeń, mutów, gagów, po bany jeśli ktoś naprawdę przesadza. Długości banów są interpretacją adminów - nie zbyt surowo, nie zbyt łagodnie. Jeśli administrator obecny na serwerze będzie świadkiem toksycznego zachowania ze strony innych graczy i nie będzie na nie reagował, pożegna się z pełnioną przez siebie funkcją.

Dla przypomnienia wrzucam jeszcze link do wytycznych, które istnieją od samego początku tej sieci - https://forum.pompateam.pl/index.php?/topic/305-wytyczne-działań-administratorów/

• Like 1
  • Przykro mi 1
  • Haha 1
  • Trzymaj się 1
  • Upvote 4

Zgadzam się z @Baku 

Zaobserwowałem grając nie tylko na serwerze OM, ale też na AWP pewną zależność:

Gdy admini przyzwalają na wzajemne obrażanie się graczom( chodźby w żartach) coraz większa grupa osób zaczyna naśladować te zachowania. W rezultacie kończy się to przysłowiowym "gnojem" na serwerach, niemiłą atmosferą i chaosem na czacie głosowym.

Niektórzy gracze nie rozumiejąc tej - jakby to rzec - "konwencji na prowadzenie dialogu", wysublimowanych zwrotów określających kopulację z matkami graczy lub z nimi samymi, których nie powstydziłby się Mickiewicz wykorzystywanych przez grupę określoną jako "patologia" prowadzą w znacznym stopniu do częstrzej agresji słownej innych graczy.

I potem mamy właśnie takie niejasne sytuacje, zasłanianie się tekstem "bo inni też się wyzywają"

Przez to te osoby, które faktycznie są toksyczne nie są w żaden sposób pacyfikowane.

Dlatego jako administratorzy serwerów ograniczmy wyzwiska do minimum, zwracany szczególną uwagę już w początkowych momentach sporów, by potem nie przeradzało się to w konflikty na serwerach pomiędzy graczami (jest tego kilka przykładów 😉)

Zwracajmy też uwagę na własne zachowania i postępujmy niemalże wzorowo, bo tak jak widzą gracze stosunek samych adminów do siebie tak dopasowują swoją kulturę w stosunku do innych graczy lub administratorów.

A nie każdy administrator musi mieć tyle dystansu do siebie, by "zlewać" zaczepki i wyzwiska. 😉

Dlatego reagujmy na każdą z nich. 

Tyle ode mnie,

Amen 😉

Jeżeli chodzi o takie zachowania to już była o tym gadka ale gdzieś to się rozmyło w czasie i nie wiem czemu mam wrażenie, że to zaczęło się dziać jak zmieniłem pracę i mam na głowie sprawy ślubne nie mam tyle czasu na grę i kiedy tylko mogę to wchodzę na serwer czy na forum ale na serwerze nie pozwalam na taki lincz słowny czy dokuczanie/wyzywanie. Oczywiście mowie tutaj tylko o serwerze OM. Osobiście chciałbym mieć lepszy kontakt ze swoimi adminami, ale nie da rady nic tu zdziałać jak chlopaki nie używają czaty głosowego @Paul:* jest od marca a słyszałem go tylko raz i to jeszcze tylko jak grałem z nim mma, @Grzesiek Floryda nie słyszałem nigdy a tak samo jest od marca. Nikogo z nich nie znam ,ale fajnie by było się zgrać i bardzo bym chciał stworzyć przyjazną atmosferę między adminami.

Ja muszę panów usprawiedliwić, bo ja sobie z nimi gadałem na serwerku, może mieli gorszy dzieeń 😄

• Trzymaj się 1

7 godzin temu, Plotkiern napisał:

Jeżeli chodzi o takie zachowania to już była o tym gadka ale gdzieś to się rozmyło w czasie i nie wiem czemu mam wrażenie, że to zaczęło się dziać jak zmieniłem pracę i mam na głowie sprawy ślubne nie mam tyle czasu na grę i kiedy tylko mogę to wchodzę na serwer czy na forum ale na serwerze nie pozwalam na taki lincz słowny czy dokuczanie/wyzywanie. Oczywiście mowie tutaj tylko o serwerze OM. Osobiście chciałbym mieć lepszy kontakt ze swoimi adminami, ale nie da rady nic tu zdziałać jak chlopaki nie używają czaty głosowego @Paul:* jest od marca a słyszałem go tylko raz i to jeszcze tylko jak grałem z nim mma, @Grzesiek Floryda nie słyszałem nigdy a tak samo jest od marca. Nikogo z nich nie znam ,ale fajnie by było się zgrać i bardzo bym chciał stworzyć przyjazną atmosferę między adminami.

Najwidoczniej słyszałeś mnie tylko raz bo tylko raz byłeś na serwerze wtedy kiedy ja, no wiadomo, że nie gramy 24/7 na serwerze i może po prostu na siebie nie trafiamy ale myśle ze się odzywam bardzo często, lubie sobie pogadać z innymi ludźmi, ale nie zawsze bedę się ciagle odzywać bez potrzeby  🙂  

A co do kwestii @Baku ' a to ostatnio może jakoś nie wchodziłem zbyt często na serwer ale faktycznie są takie sytuacje i nie zawsze się dawało od razu bana, ja zawsze byłem założenia zeby dawac muta/gaga, a potem bana. 

No to jestem zobligowany do reagowania na toksyczność i zrobię co w mojej mocy ale nie przesadzajmy bo ludzie będą uciekać ! 🤣

cya. 

• Upvote 1

12 godzin temu, Plotkiern napisał:

ja jak jestem na serwerze to jakoś się odzywają itp i to bardzo często 

Jakoś nie pamiętam momentu, żebyśmy się nie odzywali dłuższy okres czasu cały czas rozmawiamy z ludźmi na serwerze co mogą potwierdzić gracze którzy grają regularnie tak samo jak osoby z administracji