Recommended Posts

Witam mam pytanie co do komputera który składam i poniżej wypisałem kilka danych technicznych dotyczących właśnie tego komputera. Tam gdzie są wpisane kilka rzeczy nie oznacza że je chcę mieć tylko nie wiem które wybrać. Nie znam się i dlatego mam do was kilka pytań ale ]proszę także o wasz podpowiedzi czy może coś innego kupić w podobnej cenie.

1. który z tych procesorów jest lepiej kupić ? 

2. Jaką płytę główną wybrać do tego zestawu komputerowego ?

3. Którą z tych pamięci wybrać bo zależy mi na tym by ten komputer nie kosztował kroci.

4.  Czy te dyski są spoko czy w tej samej cenie polecacie jakieś inne ? Czy powinno się instalować gry na dysku SSD i czy to wgl pomaga ? 

5. Jaki zasilacz polecacie do tego zestawu.

Procesor - Intel Core i5-4690K
                    Intel Core i5-4670K

Płyta Główna - 

Pamięć RAM - Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Black
                            Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Red

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x4GB, 3200MHz, CL16
                           Pamięć Patriot Viper Elite DDR4, 2x4GB, 3200MHz, CL16

Karta Graficzna -  GeForce GTX 1060
                                   GeForce GTX 1050 Ti

Dysk Twardy - Dysk SSD GoodRam CX300 120GB SATA 3 

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

Obudowa - Deepcool Dukase

Zasilacz - 

Napęd Optyczny  -  Lite-On iHAS124-14

1. Procesor tylko Skylake lub Kabylake.
Nie opłaca się Hashwella już w żadnym wypadku.

2. Płyta odpowiednia pod OC Skoro ma dopisek K, czyli sekcje Z170 / Z270 Cie interesują tylko i wyłącznie.

3. Black / Red - to tylko kolor radiatorów.
Corsair zdecydowanie lepszy wybór niż Patriot. 
A czy 3000 czy 3200 - to co korzystniej wyjdzie cenowo.
Na takim procu i karcie nie będziesz różnicy miał zbytnio.

4.GTX 1060. Zdecydowanie wyższa półka.
Aczkolwiek w tym zakresie cenowym RX480 jest lepszym rozwiązaniem lub nieco drożej R9 Fury. 

5. SSD - Samsung Evo 850/60 Pro lub Intel 535 (Ew. Iridium Pro 240) nic innego.
HDD - Toshiba P300 - nic lepszego obecnie nie ma.

6.---

7. Minimum 550/600W do takiego zestawu, lepiej żeby zapas miało.
Standard 80+ Silver, be quiet polecam (choć drogi) lub Corsaira. 
Semi modularny aby wygodniej było układać okablowanie, chyba że stać Cie na pełne modularne okablowanie.

8. Napędów raczej nikt już nie używa, jeśli chcesz to taki aby ładnie pasował na froncie obudowy. 

9. Dodatkowo chłodzenie do CPU, boxa nie ma a musisz mieć chłodzenie.
Minimum Fera Pro, chociaż do takiego proca z OC lepiej szukać coś rzędu Dark Rock Pro 3 (bardzo przyszłościowo) lub jakiegoś Noctue.

Budżet do 3000 zł Max ale żeby nie było tak w całości to wykorzystane. I jak coś to preferowałbym tylko karty graficzne od Nvidi. I nie wiem jak myślisz czy opłaca się gry instalować na dysku SSD ? Bo myślałem aby dać do tego komputera trzy dyski ale nie wiem czy to się opłaca. I te dyski miały by być HDD jako baza danych i dwa SSD jeden do gier a drugi do systemu i różnych programów. I czy do tego zestawu komputerowego opłaca się instalować Windows 10 bo nie wiem który system byłby najlepszy do gier.

A jak będziecie składali cały zestaw od podstaw to zostawcie tylko Napęd optyczny i obudowę, jak coś to ceny z Morele.net tych dwóch podzespołów.

I jeszcze nie wiem co do procesor bo jeśli jest taka możliwość to wolałbym z odblokowanym mnożnikiem ale jek tam według  was będzie lepiej tak będzie :D

I co sądzicie o monitorze Asus MG248Q bo ten chciałbym kupić pod CS:GO dlatego 144Hz. Może polecacie coś innego czy jednak to dobry wybór ?

Edited by in3noxxx

Twoje wymagania i budżet nie mają sensu. 
Za 3000 to Ty ledwo co dobry komputer do grania złożysz a jeszcze chcesz 3 dyski, procek z odblokowanym i co?
Może SLI z 2 Tytanów X? :v 

Zastanów się ile masz kasy to podejmiemy decyzję co można w tej kwocie dostać.
SSD w budżecie do 3k tylko systemowy bo nie ma kasy na nic więcej.
W grach SSD daje tyle co szybsze ładowanie map i tekstur więc liczy się tylko na początku np. wczytywania mapy w CS:GO, potem różnica między SSD a HDD znika.
BenQ robi dobre monitory 144Hz w dobrej cenie.

Windows 8.1 Pro albo 10, bez znaczenia.
Oba dobrze radzą sobie w grach.

Karta z nVidii tylko jak chcesz za rok / pół wymieniać na nową bo obecna straci jakość.
Karty z nVidii mają sens jedynie jak bierzesz 1070 w górę bo wtedy jest realna szansa, że za rok ta karta dalej będzie dawać radę tak samo dobrze jak w momencie zakupu.
+ nVidia jak masz zamiar korzystać z DX12 to głupota. Widać przewagę AMD gołym okiem jeśli chodzi o DX12. 

PS. 
Jak Ty chcesz odblokowany mnożnik w kwocie 3000 to albo sobie FX'a kup albo Pentiuma bo na i5/7 nie masz co liczyć w kwocie 3k.
Chyba, że dajemy marne chłodzenie, tniemy na komponentach i komputer bez karty graficznej :)

Ok thx że wyjaśniłeś mi że za dużo wymaga. W takim razie mógłbyś mi pomóc w złożeniu jakiegoś sensownego zestawu komputerowego do 3000 zł MAX. I teraz mógłbyś mi polecić co najlepiej jest dać do takiego komputera bez moich wymagań żebym po prostu miał fajną maszynę do grania w gry. I jaki model dokładnie tego BenQ bo ja trochę czytałem o BenQ Zowie XL2411 e-Sport jest nawet spk ale troszkę lepszy jest ten Asus. Nie wiem bo to będzie mój taki pierwszy monitor i może polecisz coś w podobnej cenie. 

Edited by in3noxxx

https://www.morele.net/inventory/info/hcv9Zb/

Za 3k to ja się zgodzę z jednym popularnym serwisem odnośnie tego zestawu.

EWENTUALNIE można uwalić procesor na PENTIUM G4620 (250zł obecnie 2 rdzenie 4 wątki) który bdb się kręci a za te 600zł kupić płytę pod OC już (przyszłościowo) na chipsecie Z270 + dołożyć dysk SSD 128GB na system i obowiązkowo chłodzenie.

A jeśli dobrze zagospodarujesz budżetem to kupisz RX480 z 8GB vRamu zamiast 4GB. 
Tylko tutaj kompromisy i nic więcej. 
Na tym zestawie świetnie pograsz np. w GTA V, z Pentiumem będzie już gorzej (to wciąż wynik powyżej 60 FPS w full hd) ale np. z i5 będzie to wynik 90 FPS bez spadków poniżej 75 FPS a w przypadku Pentiuma będzie to 60-80 z spadkiem nawet do 55 na maksymalnych ustawieniach graficznych.

Dla mnie osobiście to jest nic taki spadek natomiast są ludze którzy dla 5 fps często dopłacają setki złotych...

Ja osobiście wolałbym przyszłościowo zestaw z dobrą bazą i w przyszłości wymienić sobie procesor (np. za 7-10miesięcy) na jakiegoś kabylake z oblokowanym mnożnikiem tak jak chcesz.

Np. i7-7700K lub i5-7600K na co już płyta będzie, chłodzenie będzie i zasilacz będzie (tylko w przypadku zasilacza lepiej tego semimodularnego CX450 wymienić na 550W niemodularny (ta sama kasa a przyszłościowy w kwestii wymiany procesora potem na i5-7600k lub i7-7700k)

Pamięć z brzydkim radiatorem ale daje radę i ma dobry stosunek cena = jakość.

1. Ej a takie pytanie co do tej karty graficznej to bardziej opłaca się kupić MSI Radeon RX 480 4GB którego ty polecasz czy bardziej MSI Radeona R9 390 8GB. Bo jak patrzyłem w banchamrk' u to 480 troszkę przegrywa z R9 390 ( jak coś to obydwa miały po 8 GB ) ( I nie była to jakaś wielka różnica )

2. O ten zasilacz ci chodzi: https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx550m-550w-cp-9020102-eu-nastepca-cp-9020059-eu-855753/ Ten będzie dobry ? Czy może inny jeszcze ?

3. A tę płytę główną jaką byś polecił bo ja jak trochę poszukałem to jedną z tańszych jest :https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z270-pro4-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-vga-atx-975980/ I nie wiem czy lepiej jest brać tą czy jakąś inną.

4. A co do procesora to lepiej jest kupić ten co ty podałeś czy dopłacić jakąś stówkę ? Bo wiadomo że się trochę przy oszczędzi i będzie można kupić coś lepszego. Także wiesz że ceny biorę najniższe możliwe np. z Allegro oczywiście nowe. I może jakiś procesor od AMD bo widziałem że są dosyć polecane a też są modele z odblokowanym mnożnikiem i możne by było taki procesor podkręcić i uzyskać lepszą wydajność. Co ty na to ? Może jakieś propozycje ?

5. Co do pamięci RAM to może poleciłbyś jakieś lepsze może ? : https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-elite-ddr4-2x4gb-3200mhz-cl16-pve48g320c6kgy-906313/          lub         https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-2x4gb-3000mhz-cl15-black-cmk8gx4m2b3000c15-764771/

6. A co do dysku SSD to ten będzie dobry ? :https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/                   I jeszcze ile tak mniej-więcej zajmuje system i różnego rodzaju programy GB z takiego dysku. A także ile GB powinno wystarczyć na różnego rodzaju gry by po pewnym czasie nie musieć kupować nowego dysku.

Edited by in3noxxx

Wszystko zależy od tego w co celujesz....
Za 3000 składasz albo wydajną jednostkę której NIE ROZBUDUJESZ albo składasz dużo mniej wydajną jednostkę ALE z możliwością przyszłościowej znaczącej rozbudowy. 
Nie da się osiągnąć wszystkiego w tak małym budżecie.. RX 480 albo R9 Fury nic innego nie ma sensu. 
Wersja 8GB zdecydowanie - to przyszłość, teraz robi się już karty pod profile 11/12GB pamięci, samo GTA potrafi zjeść 8. 

Co do pytania odnośnie Dysk - system i programy to +/- 30-50GB w zależności co to. 
Warto też zaznaczyć, że dysk systemowy zawsze powinien mieć trochę wolnej przestrzeni. 

Jeśli grasz w gry online - nie ma sensu pakować tam SSD w tak małym budżecie.
Jeśli grasz w jakieś single gdzie potrzeba szybkiego ładowania tekstur i map to wtedy można.
Mieć jedną grę + programy i system - w porządku.

Pakować się w 240GB SSD na System i wszystko inne - głupota. 
Za mały budżet na takie zabawy. 

Albo dozbieraj pieniędzy albo zejdź ciut na ziemię. 
Albo rozbudowa albo wydajna jednostka na TERAZ. 

Nie no wolałbym wydajną jednostkę bo jak juz miłabym ulepszać komputer to i moze będzie dużo kombinowiania ale kto wie co bedzie ze rok a ja wolałbym mieć teraz wydajny komputer.  A co do reszyty pytań, mógłbyś się odnieść do 2, 3, 4, 5. A gdy już mi odpowiesz to ustalę jaki komputer chcę kupić i jeszcze się ciebie spytam co byś tam jeszcze zmienił

Więc dysk SSD 128 GB jakiś fajny znajdę i tam gry i system zainstaluję to będzie OK ? Może masz jakieś fajne propozycje jakiegoś dysku SSD.

I który z tych Radeon' ów byłby najlepszy bo wiem że firma ma znaczenie :                                                               http://allegro.pl/xfx-radeon-rx-480-rs-8gb-gddr5-gw-30msc-i6736749331.html                                                             http://allegro.pl/asus-radeon-rx-480-dual-8gb-ddr5-256bit-torun-i6738502068.html                                                   http://allegro.pl/karta-gigabyte-radeon-rx-480-g1-gaming-8g-8gb-ddr5-i6740315699.html                                                                            http://allegro.pl/xfx-radeon-rx-480-8gb-red-edition-i6728217993.html                                                                      http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-rx-480-8gb-gddr5-256-i6736893091.html                

Edited by in3noxxx

Więc skoro wolisz wydajną jednostkę to:

https://www.morele.net/inventory/info/kurPoP/

Na SSD nie ma kasy. 
Możesz pociąć koszta na karcie - wsadzić wersję 4GB (zaoszczędzisz 200zł) ale nie warto. 
Możesz pociąć na CPU (wsadzić 6400 - ale przy obecnej promocji zaoszczędzisz raptem 90zł) a różnica szczególnie dla Radeona między 6400 a 6500 jest spora...
Możesz pociąć na zasilaczu (wsadzić np. VS550) ale to masz element przyszłościowy szczególnie tutaj masz 80+ Gold a na VS masz 80+ Bronze a różnicy tylko 80zł. 
Ostatecznie możesz wziąć obudowę bez okna i zaoszczędzić całe 20zł :D

Co do karty można też wziąć wersję albo PowerColor x3 albo Sapphire Nitro - tutaj już kwestia co wolisz. 
XFX w 480'tkach wypada słabo.
Asus to tylko wersja VR chociaż to jest wersja przeznaczona jasno do wymiany chłodzenia na blok wodny jak w przypadku Fury X (nie wierzę, że ta turbina dobrze to schłodzi przy 4k albo GTA V na ultra)

Także decyzja należy do Ciebie.
Tnąc na wszystkim robisz miejsce na SSD i mieścisz się idealnie w Twoim 3000.
Natomiast czy warto?
Odradzam, ale decyzja należy do Ciebie.

1. A ten procesor to AMD A8-6500 ? czy lepiej jest wziąć ten co jest podany w tym zestawie komputerowym czyli Intel Core i5-6500 ? I jeszcze gdym jednak miał wziąć ten procesor od Intel to nie lepiej byłoby kupić używany Intel Core i5-6600

2. Czyli ogólnie która z tych kart ty byś wybrał do tego zestawu komputerowego ? :                                                                                                                          http://allegro.pl/sapphire-radeon-rx-480-8gb-nitro-i6743042679.html#thumb/2                                                                                                                           http://allegro.pl/asus-radeon-rx-480-dual-8gb-ddr5-256bit-torun-i6738502068.html                                                                                                                   http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-480-g1-ddr5-gv-i6678038910.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=88002

3. Czyli ten zasilacz będzie OK : https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx550m-550w-cp-9020102-eu-nastepca-cp-9020059-eu-855753/

4. Płytę główną brać tą : https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b150m-d3h-ddr3-b150-ddr3-sata3-usb3-0-matx-768523/                                                    czy tą : https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z270-pro4-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-vga-atx-975980/                                           A może jeszcze inną ?!

5. To jaką pamięć RAM wziąć w końcu bo tej co jest podana w tym zestawie to ja nie chcę bo ja wolałbym dwa moduły bo jak jeden się zepsuje to chociaż drugi będzie działa i ogólnie ludzie bardziej polecają kupić dwu modułowy RAM. Bo tak jak wcześniej pisałem wziąć tamte czy jeszcze inne czy wgl ta płyta da rade z tą pamięcią czy inna jeszcze wziąć : https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-2x4gb-3000mhz-cl15-black-cmk8gx4m2b3000c15-764771/

1. Porównujesz serio A8 z I5?
Jeśli cenowo i5-6500 wychodzi tak samo jak 6600 używany to bierz 6600, jeśli jest droższy nie ma sensu...
2. Podałem Ci dwa swoje typy, czego tam nie rozumiesz?
3. Będzie ale lepszy jest Supremo ma lepszy standard wydajnościowy (mniejsze straty) a tutaj masz tylko semi modularne okablowanie więc to zależy już od Ciebie.
Po za tym jest znacząco droższy...
4. Gościu Ty się kur*a zastanów ile masz kasy bo mi już ręce opadają...
Plyte za 600zł do OC chcesz brać do PCta za 3000 zł gdzie jeszcze chcesz żeby Ci zostało kasy z tych 3000...
Wiadomo, że Z270 jest lepsza...
Za i5-6600 można włożyć jeszcze i5-7400 zapomniałem o nim... albo i5-7500.... 

5. Po co brać dwa moduły skoro na tym procesorze nie ma sensu duala robić?
Nie da żadnego FPS większego.
Jak Ci padnie moduł to nie włączysz PC bez odłączenia jednego więc tak czy siak jesteś na pewien moment w dupie a lepiej kupić 1 8GB - wychodzi taniej i daje lepsze możliwości rozbudowy...
Popatrz na płyte i to ile obsługuję MHz... chcesz pamięć 3000MHz a płyta obsługuje 2133....
Zastanów Ty się nad tym ile masz kasy jeszcze raz zapytam...

PS. 
Kupując na 69 stronach stracisz na wysyłkach więcej niż kupując na Morelach całość...

Dzięki Ci bardzo za pomoc w złożeniu komputera tu masz wszystko jak będzie :                                                                                                                                 Procesor - AMD A8-6500
                    Intel Core i5-6600  ( Procesory są dwa ponieważ to będzie zależało od ceny kiedy będę kupował ten zestaw )

Płyta Główna - Gigabyte GA-B150M-D3H, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX

Pamięć RAM - HyperX Fury DDR4, 8GB, 2133MHz, CL14

Karta Graficzna - Saphirer Radeon RX 480 Nitro+ 8 GB

Dysk Twardy - Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache ( wziąłem ten a nie Toshibę ponieważ miał trochę lepsze recenzje a z Toshibą nie zawsze jest wszystko ok i dużo ludzi się skarży :D )

Zasilacz - SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W

Nie wiem czy wszystko jest ok ale jak myślisz będzie śmigać Kappa. Jak byś jeszcze coś polecił zmienić to wal śmiało.

I jak myślisz ile ten komputer powinien wyciągnąć FPS w CS:GO na wszystkich ustawieniach wysokich. I tak wiem nie będe grał na wszystkich ustawieniach wysokich ale poprostu chciałbhm wiedzieć żeby móc porównać z starym laptopem na którym graałem.

Edited by in3noxxx

Płyta nie będzie współpracować z AMD, tamten procesor ma AM3/3+ złącze, musisz to wziąć pod uwagę. 
Sprawdź taktowania pamięci w płycie, jeśli może być więcej niż 2133 to bierz więcej (szczególnie dla AMD, intel nie ma aż takiego wymogu w tym przypadku - na kaby lake i xeon dopiero czuć te przepustowość)
Jeśli pamięci 2666 np. Ci obsłuży to bierz G.Skill Rijapws :)

Dysk - głupoty gadasz!
WD Blue obecnie przegrywa jak dziecko z P300 - Toshiba stara - racja kiepskie recenzje natomiast P300 bije wszystkich teraz na głowę i jest stosunkowo najtańszy względem WB Blue i Segate Barracudy.
Sapphire - dobry wybór, natomiast ja bym celował tutaj albo w Asus VR albo MSI (lepsze możliwości OC ale trzeba bawić się z krzywą wiatraków aby pracowały cicho) 

Spokojnie powinien w full hd wyciągnąć ponad 300.. 
Przy AMD nawet więcej może bo wspiera wielordzeniowość i wielowątkowość a jak wiemy stare AMD TO "WINCYJ RDZYNIUF!" dopiero Ryzen to zmienia :)

1. Jak patrzyłem na recenzję na Morele na YT to ten Sapphire RX 480 Nitro+ był najlepszy z reszty nawet od MSI a co do Asusa VR to jaka jest różnica między tym Sapphire NItro+ ?

2. I co do tej płyty głównej jak bym kupował od AMD procesor to jaką byś polecił ? Do około 300 zł może być trochę ponad.

Taką samą tylko z socketem AM3+. 
Co z tego, że będzie lepsza skoro to różnica rzędu 2-8 FPS a chłodzenie i kulturę pracy ma gorszą od MSI?
+ mniejsze możliwości OC?

Czyli wziąść tego Asusa VR czy MSI wkońcu ? Bo sam już nie wiem. I jaka jest między nimi różnica.

Taka, że VR ma lepsze możliwości na zmianę chłodzenia a MSI ma dobre chłodzenie i lepsze możliwości OC.

Ej czyli do AMD A8-6500 ma być ta płyta : https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-970a-ds3p-970-dualddr3-1866-sata3-raid-atx-ga-970a-ds3p-601129/     czy jakaś inna bo ja nie wiem  jak mógłbyś polecić inną. Bo jeszcze patrzyłem to ona tylko DDR3 obsługuje a ja miałem wziąć DDR4 : HyperX Fury DDR4, 8GB, 2133MHz, CL14 i teraz nie wiem co zrobić. Bo jak bym miał wziąć tego AMD to muszę inną pamięć RAM i  inna płytę główną.

Więc jeśli wezmę Intela to wezmę tą : Gigabyte GA-B150M-D3H, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX                                                                                     I pamięć RAM Pamięć HyperX Fury DDR4, 8GB, 2133MHz, CL14: 

A jeśli wezmę AMD to weź poleć czy tamta płyta czy inna i jeszcze pamięć RAM.

Zacznijmy od tego, że w przypadku intela rozmawiamy o nowych procesorach Skylake i Kabylake to dosyć nowe sprzęty (szczególnie kaby) więc tutaj format płyt z DDR4 jest standardem. Buldożer natomiast którego polecasz to dosyć stary procek gdzie płyty AM3 są produkowane tylko na DDR3, zmiana dopiero ma miejsce przy prockach typu Ryzen.

Nie ma sensu tego AMD brać jeśli możesz wziąć Kaby albo Skylake...

THX a teraz będzie OK ?

Procesor - Intel Core i5-6600

Pamięć RAM - Pamięć HyperX Fury DDR4, 8GB, 2133MHz, CL14

Karta Graficzna - MSI RX 480 8 GB

Dysk Twardy - Toshiba P300

Zasilacz - Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W

Zerknij na i5-7400 lub 7500. 
Możliwe, że cena identyczna będzie a na pewno jest lepszy.

Procesor - Intel Core i5-7400

Pamięć RAM - Pamięć HyperX Fury DDR4, 8GB, 2133MHz, CL14

Karta Graficzna - MSI RX 480 8 GB

Dysk Twardy - Toshiba P300

Zasilacz - Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W

Taki komputer wyszedł na końcu ale przekroczył budżet  ale to się jakoś ogarnie. Takie pytanie co płyty głównej bo ta co tu jest podana kosztuje  około 340 zł a nie lepiej jest wziąć tą :https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h110m-a-m-2-h110-ddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-d-sub-matx-90mb0r60-m0eay0-933375/  lub tą : https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b250m-ds3h-b250-ddr4-hdmi-dvi-vga-matx-976046/ Lub jakąś inną troszkę tańszą byś polecił tak do 310 zł.

Edited by in3noxxx

I ogólnie na których z tych komponentów powinienem oszczędzić i na jakie troszkę tańsze ale podobnej wydajnościowo wymienić.