Jump to content
PompaTeam.pl - Twoje Sprawdzone Źródło Informacji
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Suhn

Ankieta zmiany systemu punktów

Recommended Posts

Cześć , przychodzę do was (graczy Only Awp) z propozycją zmiany systemu punktów.  (ankieta)

Opcje:

1. Zostajemy przy obecnym systemie punktów.

2. Każdy gracz z większą czy mniejszą rangą zabija innych [ZAWSZE] za 2pkt.

Zapraszam do dyskusji ! 

ja bym był tylko za dodaniem z powrotem serii za zabójstwa a tak jest wszystko dobrze z systemem punktowym bo bez seri ludzie z praktycznie 3 kdr nie sa wstanie wbic glabala na serwie

Temat wałkowany tyle razy, że już robi się niedobrze. Testowane były już chyba wszystkie możliwości i ostatecznie wyszło na to, że ta obecna jest po prostu najlepsza. Proponuję po prostu zostawić to jak jest.

• Upvote 1

+2/-2 jest bez sensu bo nawet jak zrobisz kd 1.20 siedząc cały dzień to wbijesz ez top1.

Osoba która wchodzi nie wiem, 300minut w tygodniu z KD 2.50 nawet top5 nie wbije. +2/-2 polega tylko grindzie a nie skilerce.

@Nomak zapraszam w takim razie na Only Mirage, grając normalnie na poziomie KD 2,  mając orzełka/lema potrafi się stracić nawet i 100 punktów na mapę. Czyli czas poświęcony na mapę stracony, bo na następnej trzeba to nadrobić. Macie szczęście że jest tutaj system 2/-22, ale faktycznie tak jak @Majonezik mówi, seria zabójstw by sporo zmieniła.

Serie zabójstw już były i zostały usunięte, bo wbijanie punktów przez te wszystkie bonusy stało się po prostu za łatwe. Naprawdę nie ma sensu pisać tych samych rzeczy i "pomysłów" kilkukrotnie. Administracja postawiła na to, żeby przede wszystkim umiejętności decydowały o tym kto znajduje się w rankingu na czołowych miejscach. Mogliśmy wprowadzić system w którym liczyłby się właśnie czas spędzony na serwerze bez żadnego odejmowania punktów czy z bardzo znikomymi ilościami punktów odejmowanych i osobiście nie widziałabym w tym nic złego, bo to w końcu społecznościówka. Ostatecznie jednak postawiono na umiejętności>czas na serwerze, dlatego to wygląda w ten sposób. Nie warto bawić się z tymi punktami, bo po dodawaniu wszystkich bonusów ludzie z KD 1.30 mogli na spokojnie wbijać sobie topkę samym tym, że po prostu grają - a od tego właśnie próbowaliśmy "uciec" w stronę rankingu nastawionego bardziej na umiejętności. 

Ostatnimi czasy wbijanie rang było zbyt łatwe i praktycznie każdy mógł sobie wbić topkę samym czasem gry, jeśli poszliśmy w kierunku usunięcia bonusów żeby topka była jakimś wyzwaniem dla graczy z wysokimi umiejętnościami, to nie bawimy się znowu w bonusy.

Dodam jeszcze, @fenoFTW, że naturalną rzeczą jest to że na jednej mapie jesteś na minus, a na innej musisz to nadrabiać jeśli walczysz o top3, top5 czy nawet o top10. Przecież to właśnie o to chodzi we wszystkich rankingach niezależnie od gry. Gdybyś na każdej mapie był na plus, to wtedy właśnie system rankingowy byłby wadliwy.

Ale tu nie chodzi o to czy będę na plus czy na minus, chodzi mi o to że mając statystyki 15/2 i grając dobrze możemy mieć punkty na plus, ale też i na minus, wszystko zależy od osób, które Cię zabiją. I to nie jest raczej niska umiejętność że padliśmy dwa  razy a pech że ktoś ledwo przekroczył próg punktowy i zabiera po 30. Zresztą przy większej ilości graczy współczynnik padnięcia jest większy niż przy małej liczbie osób, większy dojazd ze strony przeciwników i czasami niemożliwe do wyklaczowania, a z tych sytuacji robi się TRYHARD i kampienie po rogach aby nie zginąć.

Zgadzam się z @Karmela ale jednak wolałbym żeby znów coś z tym zrobić bo teraz wbicie lema jest zwyczajnie niemożliwe nie mówiąc już o wyższych rangach, jeśli wchodzisz na serwer robisz 21-4 i jestes na minus no to chyba jest coś nie tak i tu już nawet nie chodzi o umiejętności bo nawet taki @insane z kdr ponad 3 nie moze wyjsc z le XDD

Edit: Nie mówiąc już o stałych podpierdalaczach takich jak Hańć Boro który po 15h na serwerze nadal ma s6 i nie może z niego wyjść

Edited by sillek
  • Like 1
  • Upvote 1

W takim razie powinny być obniżone przedziały rang.

Tak jak pisałam kiedyś, rozwiązaniem najszybszym i najsensowniejszym byłoby ograniczenie zabieranych punktów do 10-12 maksymalnie. W takim przypadku unikalibyśmy sytuacji w których jakiś nowy gracz zabiera komuś 22 punkty tylko dlatego że dopiero zaczął grać. 

Ja się jeszcze wtrącę do tematu i dodał bym pkt za zaplantowanie/zdetonowanie bomby ponieważ sam widziałem jak gość obronił bombę przed 5 graczami po czym uciekając zabił go ostatni gracz i tak wyszedł z tego na - to też zmusiło by innych graczy do plantowania albo odbijania bs'a bo zawsze jak gram po terro to ktoś mi wyrzuca pakę bo on idzie się strzelać albo zostawi ją w randomowym miejscu po czym bs zajęty a paka sobie gdzieś leży.

• Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

Sillek ma racje. Masz staty 20/3 i jesteś na zero np xD

Według mnie najlepiej było tak jak wcześniej czyli po tych wszystkich zmianach ciężko mi napisać kiedy to było ,ale gdzieś mniej więcej rok temu.

Ja bym wrócił do systemu punktowego gdzie właśnie było dużo bonusów.

Promuje on zarówno osoby, które grają długo na serwerze, a także osoby grające dobrze.

Wystarczy jedynie dopasować progi punktowe do umiejętności i ustalić np. 5000 pkt by zdobyć GE.

Nie można promować do topki jedynie graczy, którzy coś potrafią, ale też takich, którzy spędzają na serwerze kupę czasu. Zarówno jednemu i drugiemu należy się nagroda.

Obecna zmiana systemu punktowego wpłynęła na serwer źle, co widoczne jest w ilości graczy. Znowu wracamy do okresu, w którym byliśmy jakiś czas temu gdzie serwer świecił pustkami...

• Upvote 3
  • Downvote 1

Ale przecież 5000 pkt było osiągalne w ciągu 2 miesięcy, gdy były błędy w pluginie i w jednym miesiącu niektórym punktów nie naliczało, a w następnym każdy zabierał po 2 punkty, a o topke graczom, którzy dużo grają, nie zależy, tylko o wynagradzaniu ich za czas spędzony na serwerze w postaci vipa i tym się zajęliśmy i wprowadziliśmy za 1 miejsce w toptime vipa@erek

Edited by Majonezik