Jump to content
Merry Christmas, Guest
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć z tej strony to ja. Chciałbym zaproponować kilka zmian na serwerku 🙂 

- Teammate anty flash (nie dostajemy po mordzie flashem od członków drużyny)

- Całkowity no block z możliwością boostowania 

- Zmiana granatu z VIP'a na smoke (głównie chodzi o pistoletówki gdzie granaty u VIP'ów dużo zmieniają)

- O jeszcze ograniczoną ilość awp na drużynę

Jak coś sobie przypomnę to jeszcze napiszę ❤️

Edited by Masuj Dzika
  • Like 1
  • Upvote 4

Anty flash byłby git bo większość graczy nie patrzy na radar i fleshują swoich, całkowity !nb też spoko bo niektórzy admini nie znają tej komendy i banują graczy.

Rzeczywiście robienie ankiety na forum ma strasznie dużo sensu patrząc na to, że około 1/10 osób co wchodzi na OM jest zarejestrowana 

A pisząc na forum propozycje z kim chcesz się nią podzielić, jeśli nie z użytkownikami? Opiekun nie wprowadzi takiej zmiany po jednej propozycji, a po zaczerpnięciu opinii od innych użytkowników. Co nie zmienia faktu że za "mojej kadencji", również byłam za tym żeby antyflasha i noblocka wprowadzić. 

Poza tym, nie wiem czy kiedykolwiek słyszałeś o próbie statystycznej - chodzi w tym mniej więcej o to, że zamiast pytać każdego jednego, w tym przypadku, gracza na serwerze, można skorzystać z pewnej grupy która mniej więcej zobrazuje jaki uśredniony procent jest za tym pomysłem, a jaki jest przeciw. Tak też działają na przykład sondaże, w których również nie bada się całego kraju, a pewną grupę statystyczną :).

1. Anty flash - Generalnie jest to jednak serwer społeczności i trzeba uważać na słabszych graczy, ale fakt, trochę życie uprzykrza jak fleszują pod nogi. Neutralny.

2. NB - Blok okno mid, blok aparty A/B, blok zakręt. Uporczywe i generalnie trudno ogarnąć kto i kiedy ma zamiar blokować. Moim zdaniem na plus.

3. VIP - Jednak jest to VIP, granat pozwala zlokalizować przeciwnika, a przy większej ilości graczy ułatwia grę. 

4. AWP - Limit powinien być ustawiony do aktualnych graczy na serwerze, jednak dochodzą VIP'y, którzy mogą więcej i znosi ten limit. Limit 2 czy 3 był by odpowiedni ( dla drużyny) ale wtedy co z uprzywilejowanymi?  Ciężki orzech do zgryzienia.

Od siebie dodam żeby nagradzać graczy TP, nie chcę wałkować zmiany punktów bo widziałem że temat był poruszany wielokrotnie ale dlaczego nie ma punktów za rozbrojenie/zaplantowanie? Myślę że dodatkowe 5 punktów by korciło każdego, a nie nagonka za fragami. 

I jeszcze jedno, co myślicie żeby skrócić czas rundy o 15-20 sec? Gra byłaby dynamiczniejsza i szybsza.

• Upvote 1

1. Antyflash

Dnia 18.01.2020 o 15:26, Haxed napisał:

Antyflash według mnie da przewagę drużynie rzucającej  flasha. Usunięcie dostawania mleka na twarz od swoich spowoduje wychylanie się na odpieprz. Wiedząc, że przeciwnik intuicyjnie się odwróci  od flasha masz  dodatkowe sekundy na  jego zabicie nie musząc się zastanawiać nad ustawieniem czy timingiem kiedy wychylić, żeby nie zobaczyć białego monitora. 

Hmm myślę, że post haxed'a jest wystarczający. 

2. Noblock

Dnia 9.07.2020 o 17:51, Masuj Dzika napisał:

Całkowity no block z możliwością boostowania 

Za jakiś czas jak uda się znaleźć odpowiedni plugin do tego to zostanie wprowadzone na testy.

3. VIP

Dnia 9.07.2020 o 17:51, Masuj Dzika napisał:

Zmiana granatu z VIP'a na smoke (głównie chodzi o pistoletówki gdzie granaty u VIP'ów dużo zmieniają)

Granat w tym przypadku działa jako mini wh w postaci wyświetlanej tabelki z zadanymi obrażeniami graczom, więc raczej pozostanie to bez zmian.
Nie słyszałem, żeby graczom to przeszkadzało.

4. Ograniczenie awp na drużynę
Już takie coś istnieje. 

Dnia 30.01.2020 o 22:55, Karmela napisał:

2. [Gameplay] Dodano limit AWP (max. 3 na drużynę). Zakaz ten nie obowiązuje VIP'ów. 
(30.01.2020)

https://forum.pompateam.pl/index.php?/topic/2247-lista-zmian-serwera-only-mirage/

@fenoFTW z tymi punktami za zaplantowaniem/rozbrojenie bomby to świetny pomysł już nie raz widziałem jak biegali za fragami nie plantując bomby na zajętym bs'ie po czym przegrywana była runda.

Póki jeszcze pamiętam, wprowadzenie czasu na danie info po śmierci - przez czat lub  mikrofon (10-15 sec). Gracze którzy żyją nie mogę słyszeć tych martwych. Dzięki temu rozwiązaniu każdy mógłby oglądać obie drużyny na raz (gracze częściej mogą zgłaszać przez u@). Jak wiadomo ten plugin adminowski sie buguje i nie zawsze można oglądać obie drużyny. I pytanie odnośnie specta, dlaczego gracze nie mogą z niego korzystać?

Dnia 12.07.2020 o 21:13, fenoFTW napisał:

I jeszcze jedno, co myślicie żeby skrócić czas rundy o 15-20 sec? Gra byłaby dynamiczniejsza i szybsza.

Możemy to wprowadzić na okres próbny i zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Dnia 12.07.2020 o 21:13, fenoFTW napisał:

Od siebie dodam żeby nagradzać graczy TP, nie chcę wałkować zmiany punktów bo widziałem że temat był poruszany wielokrotnie ale dlaczego nie ma punktów za rozbrojenie/zaplantowanie? Myślę że dodatkowe 5 punktów by korciło każdego, a nie nagonka za fragami. 

@Spyrek daj znać co i jak.

Godzinę temu, fenoFTW napisał:

I pytanie odnośnie specta, dlaczego gracze nie mogą z niego korzystać?

Jeszcze zanim powstał only mirage to na serwerach dodaliśmy taką blokadę, ponieważ często gracze siedzieli zbyt długo (afk) zajmując slota innym albo podpowiadali swoim kolegom gdzie jest przeciwnik itp.

Godzinę temu, fenoFTW napisał:

Póki jeszcze pamiętam, wprowadzenie czasu na danie info po śmierci - przez czat lub  mikrofon (10-15 sec). Gracze którzy żyją nie mogę słyszeć tych martwych. Dzięki temu rozwiązaniu każdy mógłby oglądać obie drużyny na raz (gracze częściej mogą zgłaszać przez u@). Jak wiadomo ten plugin adminowski sie buguje i nie zawsze można oglądać obie drużyny.

Moim zdaniem niepotrzebna jest taka zmiana,
nie wiem co sądzą inni na ten temat.

Skoro mamy nowego opiekuna to niech działa z tym co zostało ustalone lub odrzuci propozycję, trochę czasu minęło. @Plotkiern, ruszaj tyłek! :D 

Odświeżę temat, ponownie zapytam co z tymi punktami za zaplantowanie / rozbrojenie bomby?

Mam też kilka kolejnych propozycji:

1. Usunięcie kratki na oknie - praktycznie za każdym razem ktoś się bloczy.
2. Wydłużenie noblocka na początku rundy - każdy antyterrorysta spokojnie wszedł by do okna a z kolei terroryści nie blokują się przy pikowaniu mida - tak 7/10 sec by spokojnie wystarczyło.  (albo sama prop.1)
3. Usunięcie przedrostka admin z czatu - Admini są dobrze zżyci z serwerem i często piszemy na czacie, co uniemożliwia obserwowanie innych graczy incognito, gracz widząc że jest admin albo wyłącza albo zaczyna się lepiej kryć.
4. Punkty za MVP rundy - mały dodatek do bycia guru rundy, myślę że 1/2 punkty spokojnie wystarczą. 
5. Nie wiem czy to błąd czy tak musi być ale po wejściu na specta i ponownym dołączeniu do drużyny serwer czyta 800 dolarów na start rundy, nie wymagam kokosów ale jakby zmienił tą wartość na 1500. (co by można było zagrać pół eko z deagl'em)
6. Zakazano niektórych broni - błąd przy rozgrzewce uniemożliwia dania broni graczom. (oczywiście jeśli dana rozgrzewka będzie na te bronie zakazane)

• Upvote 2

1. i 2. - Myślę, że danie dłuższego noblocka na początku wszystko wyjaśni.

3. - Też się z tym zgodzę fajnie by było popisać z ludźmi ale jak jest ktoś podejrzany to zazwyczaj staram się nie udzielać na czacie, więc jak najbardziej jestem ZA!

4. - W sumie też spoko pomysł, ale ja bym jeszcze dorzucił z 10 pkt za plant bomby bo wszyscy z topy lecą po fragi, a bomba zostaje bardzo często zapomniana

5. i 6. - Tutaj raczej nie mam zdania.

• Upvote 1

Dobrze, że temat odświeżony to na próbę wprowadzimy kilka zmian:

1. Wyłączenie kratki nie jest takie proste i trzeba by kombinować z dodatkowym pluginem albo edytowaniem mapy. Może rozwiązanie z punktu drugiego coś pomoże.
2. Czas noblocka po starcie rundy wydłużony do 7 sekund.
3. Tag i kolor czatu admina będą od teraz takie sam jak pozostałych vipów.
4. Punkty za MVP są włączone, gracz dostaje 1 punkt.
5. Jeśli dobrze kojarzę to gra powinna zapisywać ilość kasy i przywracać po powrocie(o ile nie nastąpiła zamiana drużyn). Zmieniłem jedno ustawienie które mogło mieć na to wpływ.
6. Jedynym z rozwiązań może być wyłączenie tej niestandardowej rozgrzewki i powrót do domyślnej z gry - do przedyskutowania.
7. Punkty za bombę: 5 pkt za podłożenie, 5 pkt za rozbrojenie(1 pkt dla pozostałych graczy w drużynie), 1 pkt dla wszystkich TT jeśli bomba wybuchnie.

• Like 3
  • Sexy 1

Ja tylko bym jeszcze zmienił rozgrzewkę na kosy 60 sec 

Wszystko jest dobrze teraz tylko mnie osobiście irytuje przenoszenie Adminów jak co runda się jest w innym teamie. Dodałbym jeszcze dłuższą rozgrzewkę przynajmniej z 40s żeby trwała. No i te ddosy 🥰🥰

zdecydowanie rozgrzewka powinna trwać +- 30 s (nie każdy ma dobry komputer i dołącza w trakcie 1-wszej rundy) i przy tym admini na spokojnie mogą wpisać retry

• Like 1

Popieram, też bym wolał dłuższą rozgrzewkę bo czasem nie nadążam dołączyć przy mojej obecnej maszynie 

• Like 1

Rozgrzewka spoko opcja . Bardziej pasuje nożówka niż pistoletówka.  Z tym retry nie ma co kombinować. Serwer i tak jest obciążony A takie wpisywanie bezsensownych komend nic nie da . Gracze i tak wchodzą na serwer w czasie rozgrzewki,czy to pierwszej lub pozostałych rund. 

retry jest dla adminów, jak nie zresetujesz to nie widzisz drużyny przeciwnej, a co do rozgrzewki na kosy spoko opcja :D

po przejściu ze specta do drużyny nadal ma się 800 $, przy rozbrojeniu bomby jest 6 pkt a przy zaplantowaniu 5pkt (bonusy za wygranie rundy się zgadzają)

Do tego ciągle się buguje oglądanie drużyny przeciwnej co poniekąd utrudnia obserwację.