Jump to content
PompaTeam.pl - Twoje Sprawdzone Źródło Informacji
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Michu123467

Punkty za zabicie z kosy

Recommended Posts

Proponuje likwidacje lub ograniczenie że jak ktoś zabije cię lub ty zabijesz przeciwnika z kosy dostajesz x2punkty

• Like 1

Ciężki temat, bo z jednej strony punktów z miesiąca na miesiąc na serwerze jest coraz więcej, a przyczyną tego jest prawdopodobnie tak wiele bonusowych punktów, od tego miejsca są dwie drogi rozwoju. 

1. Możemy albo zlikwidować niektóre, jak nie większość dodatkowych punktów (np. za serie) - wtedy powinniśmy wrócić do stanu, w którym punkty u graczy top3 wynosiły ok. 2800-3500 - w takim przypadku odpowiedź na twoje pytanie z mojej strony będzie negatywna, gdyż punktów z kosy wbrew pozorom nie byłoby zabieranych tak dużo. 

2. Z drugiej strony, możemy brnąć w te dodatkowe punkty, gdzie gracze z topki mają 4200-5000 punktów - w takim przypadku rozsądnym byłoby usunięcie podwójnych punktów z kosy. 

Przede wszystkim moje zdanie jest takie, że jest to serwer Only AWP, a więc dodawanie dodatkowych punktów za zabójstwo z kosy to jakiś totalny absurd, moim zdaniem właściwszym zabiegiem byłoby w ogóle wyłączenie obrażeń z kosy. 

Inną kluczową kwestią jest to, w którą stronę z tym rankingiem chcemy tak naprawdę dążyć. Płacz o zabieranie punktów był od zawsze, szczerze uważam że w tym miejscu popełniliśmy jeden ważny błąd. Zamiast regulować zabieraną ilość punktów lub zignorować płacz gdyż rywalizacja była ciekawsza i sprawiała więcej frajdy, zaczęliśmy na serwerze dodawać bonusy. Teraz doszliśmy do tak śmiesznego momentu, w którym horda osób zdobywa tysiące punktów, płaczu jest jeszcze więcej niż było - NIE ROZWIĄZAŁO TO PROBLEMU ZABIERANYCH PUNKTÓW, dlaczego? A no dlatego, że wizualnie punktów zabieranych jest jeszcze więcej, dla przykładu osoba która ma w tym momencie na serwerze 5000 punktów, straci 42 punkty jeśli zabije ją świeży gracz z 1000 punktów, a straci 84 punkty jeśli zostanie skosowana. Moim zdaniem, strona w którą poszliśmy jest błędna. Chciałabym usłyszeć opinie @Spyrek na ten temat, myślę że dodatkowe punkty były błędem. 

Myślę że możemy wykorzystać ten temat żeby to przedyskutować (nie zapominając o pytaniu z tematu, to ono będzie mimo wszystko kluczowe). Uważam, że stan w którym było mniej punktów dodatkowych był znacznie lepszy - mniej było zabieranych punktów, ponieważ gracze z topki po prostu mieli ich mniej, nie było tak prostych możliwości ich zdobycia, jakie istnieją teraz. 

• Like 2
  • Upvote 2

Według mnie nic nie powinno być likwidowane lul. Jeśli nie podoba ci się takie coś to przestań try-hardować bo o to tu chodzi, żeby globala nie wbijało się tak o z bomby. Global powinien być rangą, na którą na serwerze zasługują naprawdę najlepsi. Chcesz być w topce i mieć dużo punktów? Musisz być bardzo dobry i liczyć się z tym, że każdy może ci je zabrać. Likwidowanie tych wszystkich punktów tylko dlatego bo ktoś chce mieć łatwiej na serwerku i nie denerwować się bo przecież znów jest -30 jest śmieszne. Ok jest to trochę uciążliwe ale mnie nawet śmieszy jak taki @LEMonPL zabierze mi 50 z kosy hehe. Jeszcze raz powtórzę, że jeśli chcesz być w topce MUSISZ SIĘ LICZYĆ Z TYM, że na każdym kroku możesz stracić dużo punktów, jeśli jesteś w miarę dobry to bez problemu odrobisz te kilkadziesiąt punktów, a jeśli nie to nie będziesz w topce, proste. 

Idąc tą drogą może w ogóle zmieńmy system na taki jak był na OM wtedy toptime=top i michu wreszcie wbije topke ze swoim kdr 1.30 😄

• Like 2
  • Upvote 3

Jestem tego samego zdania co @sillek , jakakolwiek zmiana zabójstw z kosy nie ma sensu ponieważ zniszczy to sens używania tej broni na serwerze ,a przecież nie jest ona nadużywana.

• Like 2
  • Upvote 2

Osobiście uważam, że nie ma sensu usuwać bonusu punktowego za zabójstwo przy pomocy noża. Jest to fajne urozmaicenie, dodaje trochę zabawy i emocji do rozgrywki. Można pomyśleć o jakimś limicie, ale sądzę że nie jest to konieczne.

Pewnie sporo osób się tutaj ze mną nie zgodzi, ale myślę, że bonus punktowy za serię zabójstw powinien zostać usunięty, gdyż za bardzo ułatwia zdobywanie rankingu, Ludzie wbijają po kilka tysięcy punktów, a potem ginąc z rąk silvera tracą ich sporą część, co prowadzi do frustracji i płaczu. Zapobiegnie to również abstrakcji jaką jest liczba 48 globali na serwerze w obecnym miesiącu.

Edited by Mojito
  • Like 3
  • Upvote 1

Przede wszystkim będę chciał ograniczyć liczbę punktów na serwerze, co za tym idzie wbicie globala będzie też trudniejsze bo ma to być jakimś wyzwaniem.

Killstreaki faktycznie mogą się nie sprawdzać na serwerze awp, była to próba dodania "rekompensaty" za tracone punkty jeśli zabije nas gracz z mniejszą ilością punktów.

Obrażenia z noża są zmniejszone, ale ewentualnie można je trochę obniżyć jeśli z serwera zacznie się robić knife arena.

Najważniejszą zmianą będzie ukrycie wszystkich informacji o zmianach punktów na czacie, przede wszystkim pozwoli to uniknąć wielu niepotrzebnych frustracji. Komendy rank i session zostaną bez zmian.

• Like 1