Sign in to follow this  
CorWin

Bratnia dusza

Recommended Posts

Witam. Jakoż iż ostatnimi czasy bardziej wciągnąłem się w seriale (oczywiście obcojęzyczne ;P ), fakt faktem widziałem dotychczas może kilkanaście tytułów, to jeden z nich najbardziej zapadł mi w pamięć. Mowa tu o...

Tytuł: Prison Break

Rok produkcji: 2005-2009/;2017

Gatunek: Dramat, thriller, akcja

Krótki opis + opinia : Serial w głównej mierze przedstawia uczucie jakim jest braterska miłość. Opowiada on o historii dwóch braci. Jednym z nich jest Michael Scofield - niepozorny dotąd inżynier, natomiast starszy to Lincoln Burrows który został skazany na karę śmierci za zabicie brata wiceprezydenta. Młodszy brat próbuje zrobić wszystko, aby go odzyskać. Pozoruje on bowiem napad na bank, tylko po to, by dostać się do tego samego więzienia co jego brat. 

Tak jak już wspomniałem, serial bardzo przykuł moją uwagę. Skazany na Śmierć podejmuję ciekawą dla mnie tematykę. Fabuła serialu wciąga z odcinka na odcinek, postacie żyją własnym życiem, akcja zmienia się jak w kalejdoskopie, a scenarzyści co raz mylą tropy, zaskakując widzów oryginalnymi rozwiązaniami. Wraz ze scenarzystami świetną robotę wykonali aktorzy wcielający się w poszczególne role. Serial ten jednak nie jest bez wad. Jedną z nich jest ostatni sezon tej serii - sequel, ale to pozostawiam do własnej opinii. Dodam jeszcze tylko, że tytuł nie jest przypadkowy i jeśli ktoś oglądał lub ma zamiar, będzie wiedział o co chodzi ;) .

Ocena: 8/10

Trailer: 

• Like 1

Szczerze to ciągle zabieram się za obejrzenie, ale mi nie wychodzi. Wiem, że nie może być słaby ze względu na częste polecanie przez znajomych, więc pewnie w najbliższym czasie przysiądę do Prison break'a.

• Like 1