Jump to content
PompaTeam.pl - Twoje Sprawdzone Źródło Informacji
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In

Sign InSign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Karmela

Podsumowanie drugiej kolejki LEC [#1]

Recommended Posts

Tegoroczny wiosenny split europejskiej ligi LEC zaskakuje wynikami. W drużynach tworzących ligę doszło do wielu zmian i roszad zawodników, przez co nikt nie był w stanie określić kto jest faworytem do wygrania wiosennej części rozgrywek. Nikt jednak nie spodziewał się, że finaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Świata po dwóch kolejkach będą zamykać tabelę z wynikiem 0-4. Rekkles i spółka bardzo źle weszli w sezon, a ich forma stoi pod wielkim znakiem zapytania. Fani Fnatic czekają na przebudzenie tej formacji, która ma przecież ogromny potencjał. Odejście Caps'a i jego przejście do G2 Esports zabolało drużynę Fnatic bardziej, niż się tego spodziewaliśmy.

Drugi tydzień rozpoczął się spotkaniem Vitality vs Fnatic. Gra była w miarę wyrównana, jednak Fnatic nie potrafiło odpowiedzieć na perfekcyjne rotacje drużyny Jactroll'a. Vitality szybko przejęło inicjatywę niszcząc kolejne wieże przeciwników, na co Fnatic nie było w stanie odpowiedzieć. Ekipa Rekkles'a decydując się na kompozycję skupiającą się na wczesnej fazie gry przegrała swoją szansę, a wraz z upływem minut na zegarze Vitality stawało się potężniejsze. Ostatecznie mecz został rozstrzygnięty w 32 minucie spotkania, kiedy to VIT wygrało teamfight nie ponosząc żadnych strat. 

Kolejna potyczka to  Rogue vs Splyce. Od początku gry inicjatywę przejęło Splyce. Konsekwentnie niszczyli kolejne struktury na mapie i zabezpieczali smoki. Styl gry Splyce nie był powalający, ale jak najbardziej skuteczny. 

Trzecie spotkanie to G2 Esports vs exceL Esports. Takie mecze aż chce się oglądać, rozgrywka pełna zwrotów akcji i mądrych, przemyślanych zagrań. Nie obyło się bez błędów po obu stronach, ale więcej pomyłek pojawiło się właśnie po stronie XL, co ostatecznie przeważyło losy spotkania na korzyść drużyny Jankosa.

Schalke 04 vs SK Gaming Czwarte spotkanie to jednostronny pokaz umiejętności drużyny S04. Ekipa byłego kolegi z drużyny Jankosa - Odoamne gładko rozprawiła się z SK nie dając im okazji do nabrania sił. Mecz został przeciągnięty do 40 minuty dzięki defensywnej kompozycji SK, ostatecznie byli jednak bez szans w pojedynku z drużyną S04. 

Spotkanie numer pięć odbyło się między jednymi z faworytów sezonu Misfits Gaming, a wielką niewiadomą czyli Origen. Ten mecz nie zaskoczył, MSF w podobnym stylu jak S04 zdominowało swoich rywali zgarniając przy tym 3 infernale. 

Szósty mecz, czyli Schalke 04 - Fnatic. Kolejna druzgocąca porażka FNC, kompletnie bez szans i możliwości zostali zmiażdżeni przez niemiecką organizację. 

Spotkanie siódme; SK Gaming vs exceL Esports. Totalna dominacja drużyny SK Gaming. W całym meczu oddali jedynie jedno zabójstwo dla drużyny XL. Zwycięstwo było budowane konswekwentnie i było bardzo szybkie - cała rozgrywka trwała 29 minut. 

W spotkaniu ósmym drużyna Jankosa pokazała swoją prawdziwą siłę. Wiele osób wątpiło w możliwości Perkz'a na dolnej alei, okazało się jednak że był to dobry wybór. Perkz idealnie wpasował się w rolę Marksman'a, a Caps wpasował się w całą kompozycję drużyny G2 Esports. Dominacja G2 nad drużyną Rogue. 

Przedostatnie spotkanie to kolejna jednostronna potyczka. Splyce łatwo i bezproblemowo rozprawiło się z Origen, a zajęło im to zaledwie 31 minut. 

Ostatnie spotkanie dnia przyniosło niespodziankę. Murowani faworyci do zwycięstwa Misftis Gaming upadli przed drużyną Vitality. Była to niespodziewana dominacja drużyny, w której występuje Polak - Jactroll. Mecz zakończył się w 27 minucie, co oznacza że było to najszybsze spotkanie całej kolejki. 

Po dwóch tygodniach, sytuacja w tabeli LEC przedstawia się następująco: 

KXM3WC7.png

Edited by Karmela
  • Like 2
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this