Jump to content
PompaTeam.pl - Twoje Sprawdzone Źródło Informacji
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
anvi

[FFA] Propozycje zmian

Recommended Posts

dzień dobry
zaczynam ten temat właściwie tylko po to, żeby przyciągnąć uwagę, bo nie mam nic ciekawego do powiedzenia,

ale

aleeeeeeeee

jak juz tu jestem, to coś trzeba napisać. propozycje:
-zmienić map pool na turniejowy + dust2; żadnych tuscanów, kabulów, ani map, które się ściagają pół godziny; nie wiem co z ratsem, wiochą i westwoodem, bo, ku mojemu zaskoczeniu, ludzie (chyba) chętnie grają
-rekrutacja: przyjmować wszystkich jak leci (no tak w miarę), jak się nagromadzi sporo bęcwałów to sie zrobi selekcję, jak będą skargi to nawet lepiej, bo się coś będzie działo iks de
-są losowane te vipy, supcio i w ogóle, a może by tak testvip czy coś takiego, bo ludzie mi to często wpisują na czacie**
-no i konkursiki, wiadomo, darmowy vipek, ryjek ucieszony, ludzie wchodzą (albo konkursy w których do wygrania jest vip na innych serwerach xD)
-a i może by tak dodać takie (beznadziejne wg mnie) dodatki dla vipów typu 110hp, double jump, kevlar, granaty

takie bardziej detale:
-roundsoundy dać domyślnie off i informacje na czat, ze takie cos istnieje
-vipy mają jakiś immunitet na bycie afk? bo mnie chyba ostatnio nie przerzuciło do specta :c patrze do konsoli a tu 10 zabojstw i musialem koleżke przepraszać, bo myslalem ze mnie na specta przerzuci
-przenikanie off, co by można było jakieś boosty, run boosty robić (w sensie włączone na 15s przy starcie rundy, później off)

jak już zdążyliście zauważyć, nic nowego nie zaproponowałem
ogólnie ludzi zazwyczaj przyciąga dużo innych ludzi, którzy potrafią ruszać ustami i czasem bywają śmieszni, jak jest cicho, to będzie też pusto

jak chcecie coś dodać to zapraszam do wylewania swoich myśli tutej (nawet tych najgłupszych), jeśli inny tryb, albo w ogóle kompletnie zniszczenie serwera, to też piszcie co i dlaczego

tak się troche poczułem do rządzenia, ale jak to mawiał Radosław Kotarski, nic bardziej mylnego. chce po prostu ruszyć ten serwer, bo nie mam gdzie grać :c

koniec (tak jakbyście czasem nie zauważyli, to wam napisze, ze się skończyło, no bo w sumie to się skończyło, jak by na to nie patrzeć)

**bo rozumiem, że tej polityki valve'a dalej przestrzegamy (w opozycji do wszystkich pozostałych serwerowni) i nie wprowadzamy skinów dla wszystkich. w sumie rozumiem, tez bym nie chcial bana wyrwać
jeśli nie przestrzegamy, to dać wszystkim te skiny, niech majo

i jeszcze zachęta dla was:

Spoiler

Spyrek: Dziś 20:54

Nagroda dla kogoś kto rozkręci ffa :D Czy to zapraszaniem znajomych, czy propozycjami zmian, obojętne :D

Edited by anvi

Krótkie podsumowanie:
-w głosowaniach będą pojawiać się tylko podstawowe mapy, nominować można wszystkie, razem z niestandardowymi
-testvip jest dodany od dawna, jeśli nie działa to dajcie znać
-konkursiki spoko, mogę udostępnić kody lub rozdać zwycięzcom, ale ktoś to musi zorganizować
-dodatkowe opcje dla vipa raczej odpadają, takie trochę pay2win, a tego zawsze unikałem
-przenikanie jest włączone tylko na początku rundy

Pograłam jakiś czas na FFA, może nie za długo ale:

1. Wyświetlanie się na czacie komunikatu, że takie coś jak !testvip istnieje, mało ludzi o tym wie.

2. Można zmienić rundy na poszczególnych mapach tak, aby jedna drużyna wygrywała po zdobyciu 9 rund(raczej sugeruję zwiększyć do np. 13), obecnie zawsze grane jest 16 rund niezależnie od wyniku.

3. Losowanie VIP'a mogłoby odbywać się nawet wtedy, kiedy na serwerze będzie mało osób. 

4. VIP-y dla 3 najbardziej aktywnych graczy na serwerze + 1 VIP dla losowego gracza z top50, tutaj również byłaby przydatna jakaś informacja na czacie.

Oprócz tego zeusy są raczej zbugowane, za zabójstwo z tej broni zabiera się zdecydowanie za dużo punktów, w moim przypadku było to ok. 50, nie wiem jak jest przy większych różnicach punktowych.
Różni ludzie wchodzą na serwer, więc nie ma problemu z jego znalezieniem. Niestety często jest tak, że wychodzą po wpisaniu !ws. Dodanie skinów dla wszystkich, nie tylko dla VIP-ów,  będzie z pewnością pomocne, ale wiem że może być z tym problem. 

Tak jak napisał @anvi, można dodać VIP-om większe przywileje, np. double jump, dodatkowe hp za zabójstwo (zostając przy max. 100, oczywiście). Jest to delikatny pay2win, ale być może potrzebny.

1. Informacje dodane.
2. Liczba rund zwiększona do 20, po wygraniu 11 przez jedną drużynę mapa się zmienia.
3. Zmienię później.
4. Na razie dodałem informację o vipach dla top 3.

Faktycznie był błąd z zeusem, zmniejszyłem bonus punktów do x2.
Skiny dla wszystkich to trochę więcej zmian i być może zmienię to później, na razie najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z testowego vipa.
Nad bonusami dla vipa pomyślę, postaram się o to żeby było jak najmniej pay2win.

z tych poważniejszych spraw:
kolorkiiiiiiiiiiiii (jakieś wyraziste, może czerwony? XD):
-dla jakichś ogólnych spraw, reklam, powiadomień o rekrutacji
-dla ogólnego czatu admina; to pod sm_say, czy tam say @

-jakiś tekst o !lvl
-częstsze te powiadomienia o rekrutacji
-może jakiś BS Limiter?

Edited by anvi
  • Upvote 1

BS Limiter to faktycznie dobry pomysł, można takie coś wprowadzić.

Ogólnie wstawiłam kilka reklam na fora większych sieci serwerów. Obserwując GT oraz graczy na serwerze można śmiało powiedzieć, że jest ich więcej i raczej ciągle przybywa, momentami w dzień roboczy taki jak dziś jest ok. 13 osób.
Na tą chwilę zmiany i reklama działają na duży plus, zobaczymy jak będzie po zmianie IP i wyeliminowaniu lagów, nadal też sugeruję rozważać !ws dla wszystkich.

2 godziny temu, anvi napisał:

z tych poważniejszych spraw:
kolorkiiiiiiiiiiiii (jakieś wyraziste, może czerwony? XD):
-dla jakichś ogólnych spraw, reklam, powiadomień o rekrutacji
-dla ogólnego czatu admina; to pod sm_say, czy tam say @

-jakiś tekst o !lvl
-częstsze te powiadomienia o rekrutacji
-może jakiś BS Limiter?

Kolor admin czatu powinien być zmieniony już dawno. Co do kolorów reklam to nie ma co przesadzać, kolory już są, a pisanie każdego słowa innym kolorem to już gruba przesada.
Tekst o !lvl, hmm w zasadzie to większość osób wie o co chodzi jak spojrzy na tabelę wyników i zobaczy rangi. Za dużo informacji wysyłanych do gracza to też kiepski pomysł.
BS limiter kiedyś był, ale były z nim problemy i muszę go sprawdzić i poprawić. BS limiter dodany na testy, ewentualne błędy zgłaszajcie do mnie.
Darmowego vipa losuje teraz od minimum 3 osób na serwerze.

Nie chodzi o admin chat (ten pod u @, ten bardziej dyskretny), tylko o ten publiczny pod zwykłym say @. Admin tutaj może bardziej ogólnie i anonimowo pisać, ale to właściwie jest mało ważne, na razie wystarcza odrębny kolor dla admina. Nie miałem też na myśli tęczy na czacie. Chodzi po prostu o bardziej wyróżniający się kolor jeśli chodzi o tę rekrutację (przynajmniej na razie). Zielony zlewa się z vipami i całą resztą powiadomień, a fioletowy to w ogóle ze wszystkim tbh. Ale możliwe, że to kwestia gustu i indywidualnych preferencji, więc już zostawie ten temat xD
imo potrzeba coś oczojebnego do tej rekrutacji, bo serwer potrzebuje adminów do rozruszania serwera, żeby pierwsi wchodzili przy zerowej liczbie osób oraz do banowania
Dałoby radę jeszcze zrobić tak, że przy fswapie przenosiłoby kogoś z powrotem na respa, nie zostawiając go w bieżącej lokacji?

Tekst o !lvl możliwe, że jest zbędny, ale nie wiem czy ludzie już się z tym zaznajomili. Dalej wpisują !mm

Edited by anvi
@ i znak przy niej = email protected <3

Poprawiłem kolory w informacjach na czacie, niektórych wiadomości nie widzi admin lub vip(po co admin ma widzieć teksty o rekrutacji, a vip o sposobie jego zdobycia) także możecie nie zauważyć różnicy ;)
Kolory czatu publicznego say @ zobaczę innym razem.
Komenda !mm otwiera teraz to samo menu co komenda !lvl.
Nie wiem o jakiego fswapa chodzi.
Komenda !ws jest dostępna dla wszystkich.

Mam swoją propozycje:

1. Ograniczyć skiny dla graczy np. nóż motylkowy, m9 i karambit dla vipów (na rękawiczki nikt nie poleci) 

2. Dodać do vipa np po ct deffa a po tt 400$ oraz do obydwóch full granatów.( nie, nie jest to pay to win)

3. Restart rang co miesiąc.

4. Zwiększyć ilość rund do 16 po jednej stronie łącznie 30 tak jak w trybie turniejowym bo to wszystko za szybko się kończy.

5.  3 najlepszy osoby otrzymają vipa na 30 dni tylko że jest problem bo ze mną i z anvim to średnio ma kto konkurować i już mamy vipa dlatego proponuje 3 najaktywniejsze osoby (poza adminami)

Do vipa pasowało by coś dodać mi to nie robi różnicy ale można coś zrobić żeby zarobić :)

Edited by kavosko

Ad 1. Nie wiem czy to ma sens, póki co zależy nam na tym żeby graczy było coraz więcej. Ograniczenia raczej nie zachęcą ludzi do zostania na serwerze.

Ad 2. Zgadzam się.

Ad 3. Reset rang jest zawsze ostatniego dnia miesiąca.

Ad 4. Nie mam zdania, teoretycznie można takie coś wypróbować.

Ad 5. Z tego co wiem, to jeśli w top3 są admini to będą oni pomijani przy nagradzeniu najlepszych graczy vip'ami. Co znaczy, że jeśli dwóch adminów będzie na miejscu 1. i 2. to vip'a otrzymają osoby z miejsca 3, 4 i 5. 

Edited by Karmela

1,3,4 - mam podobne zdanie do Karmeli
5- chodzi o najaktywniejszych, można spróbować, jeśli to nie problem
2 - nie lubię dodatków, ale jeśli miałoby to przyciągnąć ludzi, to czemu nie (byleby w pistoletówce nikt nie miał PM'a, albo p250 z kevem, reszta mnie nie interesuje zbytnio)

1. Docelowo skiny będą dla vipów, na razie w celu promocji serwera są dostępne dla wszystkich.
2. Ewentualnie można dodać granaty i tego defa dla obu drużyn. Dodatkowa kasa odpada, latanie z uzi na rundzie pistoletowej to jest takie troche pay to win ;)
3. Rangi są restartowane.
4. Jeśli obecnie mapy trwają zbyt krótko to możemy zwiększyć ilość rund.
5. 3 najlepsze osoby, niebędące adminami, otrzymają vipa na 30 dni.

Jak te osoby wybierać? Na podstawie spędzonego czasu w grze? To może tylko niepotrzebnie zachęcać do afkowania(np. kręcenie się na respie).

Po to są admini by się zająć takimi graczami. A w gametacker masz Score/min więc po tym wnioskować można :)

Adminów jeszcze jest za mało, a statystyk na gametrackerze bym nie chciał restartować co miesiąc.

Ode mnie jeszcze kilka propozycji 

1. Max 2 awp po jednej stronie dla graczy tylko vipy mogą mieć więcej.

2. Stanie na respie do 1.20 (nie wiadomo czy afk czy co on tam robi...)

3.Wyłączyć adminom xray gdy grają i zginą bo pewne osoby info dają graczom.

A i jeszcze @Spyrek wprowadź tamte propozycje te na które wszyscy przystali. 

5 godzin temu, kavosko napisał:

3.Wyłączyć adminom xray gdy grają i zginą bo pewne osoby info dają graczom.

W takim razie takie osoby nie powinny mieć admina. 

• Upvote 2

1. Jak dla mnie to nie miało by najmniejszego sensu np. na ranked'ach/uproszczonych nie ma i mnie na pewno nie zachęcało by do gry na takim serwerze, a w zasadzie odpychało.

2. Obojętne mi to 

3. Dużo trudniej było by wykryć hax'a.

Pozdrawiam

• Upvote 2

Liczba rund zwiększona do 30.
VIP dostaje komplet granatów.
Co do xraya to powinny takie sytuacje być zgłaszane ponieważ jest to ewidentne nadużycie, które grozi utratą admina.

• Upvote 1

Propozycja albo błąd w grze dosyć irytujący który dosyć bardzo psuje rozgrywkę jak jest mało osób na serwerze.

Sprawa wygląda następująco otóż gdy jest mało graczy np 3vs3 to gra się na jeden site ale gdy ktoś dołączy do terro bądź ct i jest 4vs3 to gra się na 2 site, jeżeli jest 4 terrorystów i 3 ct'ów to jest to niesprawiedliwe by 3 osoby broniły 2 sitów skoro przeciwników jest 4. Moja propozycja by włączyć 2 site tylko wtedy jak będzie 4vs4 albo 5vs5. Kolejna sprawa to plantowanie paki w pierwszej rundzie gdy są włączone 2 bsy to nie można plantować na drugim bsie paki, na czacie nie wyświetla się informacja że gramy tylko na 1 site a nie można plantować paki na drugim bsie. 

może w ogóle usunąć ten cały BS Limiter? jeśli ktoś będzie chciał to sobie napisze na czacie, jeśli nie, to nie. i wiem, ze sam proponowałem ten plugin, ale zaczynam w niego wątpić.

poza tymi błędami, z których poprawą się w 100% zgadzam, jest jeszcze beznadziejny dobór BSow na mapach - na nuke B (bez sensu), na inferno B (ten banan się nudzi już po 1. rundzie)

i te granaty w pierwszej rundzie, ugh, ekwipunek za 2200 vs 800 (ale możliwe, ze tylko mi się to nie podoba i nie wiem też, co innego można byłoby dac VIPowi w zamian)

Właśnie wiedziałem o tym błędzie w pierwszej rundzie, ale nie mogłem znaleźć przyczyny. Czyli poprawienie informacji o wyłączonym BSie w pierwszej rundzie rozwiązuje problem tak?
Liczbę graczy zwiększyłem z 6 do 8 zanim zostanie odblokowany drugi BS.
W sumie to można trochę zaszaleć i zrobić losowanie BSa, który ma być grany w danej rundzie, jeśli nie to można zmodyfikować obecne ustawienia.

O granatach to mówiłem, że może to być takie trochę pay2win :D Może zostawić tylko flesza i wybuchowy?