Virtus.pro zwycięzcą DreamHack Masters Las Vegas 2017!

Sign in to follow this
Tokar

461 views

Niektórzy pewnie nie byli w stanie oglądać pojedynku Virtus.pro z SK Gaming przez późną porę transmitowania meczu, ale to właśnie nasza reprezentacja uzyskała pierwsze miejsce na podium!

##

Mapa Cobblestone zaczęła się wygraną rundą pistoletową naszych rodaków, ale radość nie była zbyt długa, ponieważ SK bardzo szybko wyrównało wynik, a w dalszym etapie pierwszej połowy Virtus.pro nie dawało zbytnio rady, aby wyjść w meczu na dobre tory i tak pierwsza strona zakończyła się wynikiem 10:5. W drugiej części meczu niestety nie było lepiej, przy czym wynik końcowy to 8:16.

Początek Traina okazał się identyczny do poprzednio rozgrywanej mapy, ale tym razem Polacy nie pozwolili Brazylijczykom na zdobywanie punktów i gonili cały czas wynik, a w 13 rundzie objęli prowadzenie. SK w drugiej połowie uzyskało pistoletówkę, przy czym mecz dobiegł ponownie do wyrównania. Polacy na szczęście utrzymali swój spokój i zaczęli odbiegać oponentom z wynikiem, który nie dał rady już nadrobić przewagi. Polacy zwyciężyli drugą mapę 16:11, A Mirage miał zadecydować o zwycięzcy wielkiego finału.

Virtus.pro bardzo dobrze rozpoczęło trzecią mapę, lecz SK Gaming postanowiło nie oddać łatwo za wygraną przez co doszło do wyrównania pierwszej połowy spotkania. Po stronie defensywnej Brazylijczycy zaczęli zwycięstwem rundy pistoletowej i wyrobili sobie prowadzenie. Polacy cały czas gonili wynik, a przy rezultacie 12:13 Wiktor "Taz" Wojtas pokazał jak robi się clutche w sytuacji 1vs2. Ta runda zadecydowała o całym końcowym rezultacie, a nasza reprezentacja zakończyła spotkanie wynikiem 16:13!

Dzięki temu Polacy uzyskali pierwsze miejsce na DreamHack Masters Las Vegas 2017! Brawo!