Rekomendowane odpowiedzi

Otóż chodzi o to że jeżeli mamy np. 2.3k punktów to jak zabije nas typo ze tysiącami punktów to zabiera nam dziesięć a gdy my zabijemy to zazwyczaj dostajemy max 2-3, tu tkwi problem bo nie każdy ma idealny dzień żeby strzelać jak profesjonalista, np dzisiaj nie mam wczucia się w AWP i mnie prawie każdy zabija, dostaje co deda -10pkt co prowadzi do tego że spadłem w rankingu o jakieś 50miejsc... Chcę tylko żebyście zmniejszyli ilość odejmowanych punktów za zabicie - max 2 ;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat punktów był podejmowany wielokrotnie i zostało uznane, że system punktowy nie zostanie zmieniony. Po to jest ta topka, żeby się namęczyć, by do niej trafić ;).

Jedyne co według mnie można by było przedyskutować, to zwiększenie początkowej liczby punktów z 1000 na np. 1200, ale z drugiej strony po co skoro w tedy zwiększy się jedynie próg punktowy w topce, a "słabsi" gracze tak czy inaczej, będą zabierać tyle samo. ;)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Punkty juz byly zmieniane tyle razy i jak ktos te wszystkie zmiany widzial , wie ze teraz pkt sa najlepsze :))

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mnie ,zmienienie pluginu na taki sposób ,jak napisaleś mogło by zmniejszyć ilość graczy. Dlaczego tak sądze? Już tłumacze.Słabszy gracz może się zniechęcić do gry na serwerze ,jeżeli nie będzie  mógł się wybić w topce biorąc po 2 pkt przykładowemu graczowi z 5k pkt samemu posiadając np. 500.

Mnie jakiś czas temu też denerwowało to ,że tzw. Janusz na kucaku bierze mi 15 pkt , ale trzeba zrozumieć ,że serwer jest dla wszystkich i nie można się dać ponieść emocjom tak jak niektórzy gracze w drodze po topke.

Myślę że zmiana na duży minus.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A według mnie tak dyskusja jest bez sensu bo nie gram od wczoraj na serwerach only AWP i nie grałam na tylko jednym i ZAPEWNIAM CIĘ, ŻE NA.KAŻDYM SERWERZE TAK BYŁO, JEST I BĘDZIE, ŻE TEMU KTO JEST NAJWYZEJ, TYLE SIĘ BIERZE. Moim zdaniem ten system punktowy jest jak najbardziej OK i niee ma potrzeby go zmieniać. I tak jak napisal erek

"Po to jest ta topka, żeby się namęczyć, by do niej trafić ;)."

A jak Ci to przeszkadza to może spadnij jeszcze 200 miejsc i będą ci zabierać tylko 2 pkt(nie będziesz miał już takiego problemu xD)

Edytowane przez Julaaa
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Propozycje pojawiały się już wielokrotnie, ale bez żadnych konkretów. Jak komuś brakuje lekcji matematyki, bo wakacje się zaczęły to może wymyślić jakiś sprawiedliwy algorytm rankingowy i zaprezentować go najlepiej w postaci wzoru matematycznego. Ten obecny bazuje na systemie rankingowym ELO wywodzącym się z szachów. Także, gdyby ktoś chciał się wykazać to zapraszam do próby stworzenia bardziej sprawiedliwego systemu rankingowego, ale uwzględniającego umiejętności gracza.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolega Erek ma racje. Chcesz być w TOP10 walcz o to! :) W TOP'ce są tylko Ci co naprawdę potrafią dać czadu bez względu na to czy ma dobry dzień czy zły :) 

Punktacja jest bardzo dobra, owszem jest to irytujące kiedy jakiś pan zabije cię nożem i masz np. -30pkt ale no taka jest gra :) 

PROPOZYCJA DO ZAMKNIĘCIA

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie tematu bym nie zamykał, bo może ktoś z nudy wymyśli coś ciekawego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie, mam pewny pomysł co do tego systemu. Otóż wygląda on następująco - gracz o ilości 1000 pkt i wzwyż będzie zabierał 6punktów maksymalnie za zabicie np. mnie który ma najwięcej punktów na serwerze, natomiast żeby tym co mają poniżej 1000 było łatwiej zrobić max 11pkt. To by było wygodniejsze dla nas - topowych graczy oraz dla tych co są niżej w rankingu. Jak erek napisałeś musimy się wysilić, tylko problem w tym że jak się wysilimy to zabijamy max do 6 osób co daje nam 12 pkt może więcej z hedszotem, potem przychodzi gracz o nicku np. Janusz, wbija 75 killi i zaczyna nas bić po 15pkt za zabicie, my natomiast znowu zabijamy 5-6 lecz to nam nic nie daje, i tak w kółko sie dzieje aż spadniemy z rankingu. Te rozwiązanie by było lepsze ponieważ jak wyżej wspomniałem nie zawsze mamy forme do grania a np pograć na serwerze zawsze chcemy, było by mniej emocji przy graniu jakby zabierali max 6 lub max 11 a nie 17 tak jak mi dzisiaj parę osób zabrało. Zmierzam do tego że naprawdę pomyślcie o nas bo my nie jesteśmy botami i nie będziemy siedzieć 24/7 i grać na serwerze, a top 1 chciałby ktoś mieć ponieważ jest podobno za to nagroda którą każdy chce zgarnąć. Także pomyślcie o tym co napisałem bo naprawdę wkurza fakt że nie możemy nabić więcej punktów niż 2300 ponieważ co wejście na serwer jesteśmy na minus 20-40 a nawet więcej, dam wam ss'a który jest dowodem na to że nawet z dobrymi statami możemy być na minus, oraz dam wam ss'a ze statami które musimy zrobić żeby osiągnąć chociaż kilkadziesiąt punktów na plus.

SS gdzie musimy nabić tyle killi żeby być na plus w miarę dużo - https://zapodaj.net/3cea04ef264fb.jpg.html/

SS gdzie ze statami dobrymi nie jesteśmy na plus a przeciwnie dużo na minus - https://zapodaj.net/a08818089e61f.jpg.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak było pisane wcześniej próby zmiany systemu punktacji były już podejmowane. Obecny system daje możliwości graczom nowym/słabym na szybki skok w górę tabeli o kilka pozycji w momencie pozbawienia życia gracza znajdującego się w topce lub jej okolicach. Rozumiemy waszą frustrację jednak, nie można systemu układać pod graczy z topki. Jest wysiłek jest nagroda. Ty się wysilisz otrzymasz nagrodę w postaci premki, wysili się gracz z dolnej części tabeli dostanie punkty. Metoda kija i marchewki, ty walczysz o premke on walczy o możliwość walki o premke Chyba nie do końca sprawiedliwy układ z perspektywy gracza " zwiedzającego "  miejsca w piątej setce, nie uwżasz ?  Twój system daje przewagę graczom z początków tabeli. Duży odsetek graczy na naszym serwerze ma własnie te 1000 pkt wzwyż. Tym samym narażasz swoje konto na utratę 6 pkt nie powiedzmy 15. Osobiście też często miewam wątpliwości, ale głosuję za pozostaniem przy aktualnym systemie.  Wszyscy  tak narzekacie, a głosów na forum po za twoim nie widać. Zbierz kumpli i wypowiedzcie się na ten temat. 

Pozdrawiam, polakos

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie rozumiem tego, że aż tak narzekacie na te punktu które są dobrze zrobione. Osoby które są w topce ciężko o nie walczą i jakoś się im to udaję, że są na najwyższych miejscach. Temat wałkowany po raz nie wiadomo który i tak będzie bez skutku. Według mnie punkty są dobre i nie potrzeba ich zmieniać. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak spyrek pisał, wymyśli ktoś nowy system czy coś w tym stylu to może się coś zmieni, nikt się tu nie odzywa bo najwyraźniej nikt nie ma pomysłu na system. Tyran, jestem w top 1/2 skaczę z 1 do 2 ponieważ jak komuś się uda mnie zabić to punktów mi zabiera 20, chodzi mi głównie o to żebyście zmniejszyli zabieranie punktów do maksymalnie 10 bo my nie jesteśmy botami, musimy się starać i to robimy lecz nasze starania idą na marne jak musimy robić 100kili na mape i mieć farta żeby nikt mnie nie zabił aby mieć 60na plus. Po prostu zmniejszcie zabierania punktów o połowe i wszyscy będą szczęśliwi.

• Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@FREQU Nikt się nie odzywa bo nikt nie ma, aż takiej mani bycia 1 na serwerze.  Osoby, którym obecny system się nie podoba, po głębszej analizie mam nadzieję dostrzegają, że tak na prawdę teraz wszystko jest okej i jest w miarę sprawiedliwie. Nie bądź egoistą inni też by chcieli być jak najwyżej.

pozdrawiam, polakos

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko problem w tym że jak będą najwyżej to będą mieli tak ja na -60 w każdym meczu. Wczoraj widziałem jak dla typa który standardowo bierze mi po 15 zabrano mu 5pkt spinał poślady jak nie wiadomo co by mu zrobili. Mi nie zależy być pierwszym na serwerze tylko chcę sprawić aby tym co są w top 10 graczy mieli też zabawę z grania na tym serwerze bo jak już jesteś w topce to chyba chcesz iść po te top 1 nieprawdaż? Jak nie chcecie to nie zmieniajcie, mi by wystarczyło tylko to żeby nikt nie brał mi po 12-20, max 10 by było dobrze dla każdego. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tym, że ktoś miał wymyślić nowy system to raczej chodziło mi o taki sprawiedliwy dla każdego, uwypuklający umiejętności najlepszy graczy, a nie taki, który faworyzuje graczy najwyżej w rankingu. Chcesz być najlepszy to musisz to udowodnić mimo wielu przeciwności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak wam nie pasuje taki styl to wymyślcie taki żeby pasował dla obu stron, a nie sory, takiego sie nie da bo faworyzujecie tych słabszych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak widzisz większość jest za pozostawieniem obecnego sytemu, który obowiązuje na wszystkich serwerach z tym pluginem.

Słabsi gracze nie są faworyzowani, ale do tego musisz zrozumieć zasadę działania rankingu bazującego na rankingu elo - https://pl.wikipedia.org/wiki/Ranking_szachowy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

3 godziny temu, FREQU napisał:

Mi nie zależy być pierwszym na serwerze(...)  bo jak już jesteś w topce to chyba chcesz iść po te top 1 nieprawdaż?

@FREQU zaprzeczasz sam, sobie.

Wszystkim system pasuje, tylko nie tobie.. m0hito wiem, też płacze miesiąc w miesiąc, ale co miesiąc jest graczem z top-ki bez żadnego problemu.

Jeżeli zmiana miałaby polegać jedynie na zmniejszeniu ilości otrzymywanych/zabieranych punktów o połowę, to po pierwsze na pewno nie zostałby taki plugin wgrany w środku miesiąca tylko na początku nowego, po drugie nie miałoby to najmniejszego sensu, bo wtedy wartości graczy z top10 nie oscylowały by w granicach 2600-2800 pkt tylko 2000-2100 więc jaka to logika? fakt nie zabrałby Ci nikt więcej punktów jak 12 przyjmując, że przeciętni nowi gracze po wbiciu 75 killi oscylują dalej w granicy 1000 pkt, ale Ty  jako gracz "TOP1/2" nie miałbyś szans wbić większej ilości punktów skoro za zabicie dostałbyś 1 pkt zamiast 2 pkt.

Spyrkowi nie chodzi o to, żeby podsuwać jakieś bezsensowne propozycje ( bo taka Twoja jest ), tylko konkretne równanie, które sprawiedliwie będzie traktowało wszystkich graczy. Także albo konkretna propozycja, albo nie ma co ciągnąć tematu dalej. :)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak mówisz coś o sprawiedliwym traktowaniu wszystkich graczy to pomyślcie nad zmianą tego systemu bo jak narazie to tylko Ci słabsi są faworyzowani przez was a my w top 1 mamy tylko 2+ za headshota.

PS. Dodalibyście może jakieś punkty za DoubleKill / TrippleKill albo za one shot two kills np. 10pkt by dawał serwer a nie z konta innego gracza, nie koniecznie zawsze muszą punkty być pobierane z konta gracza. Dla wszystkich byłoby to sprawiedliwe moim zdaniem ale zapewne wy bedziecie sie trzymac jednego dopóki jakas mozgownica nie wymysli nowego systemu.

Edytowane przez FREQU

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2 godziny temu, FREQU napisał:

Jak mówisz coś o sprawiedliwym traktowaniu wszystkich graczy to pomyślcie nad zmianą tego systemu bo jak narazie to tylko Ci słabsi są faworyzowani przez was a my w top 1 mamy tylko 2+ za headshota.

PS. Dodalibyście może jakieś punkty za DoubleKill / TrippleKill albo za one shot two kills np. 10pkt by dawał serwer a nie z konta innego gracza, nie koniecznie zawsze muszą punkty być pobierane z konta gracza. Dla wszystkich byłoby to sprawiedliwe moim zdaniem ale zapewne wy bedziecie sie trzymac jednego dopóki jakas mozgownica nie wymysli nowego systemu.

Nadal nie przeczytałeś albo nie zrozumiałeś systemu rankingowego, który podlinkowałem.
Jeśli chodzi o drugą część posta to podoba mi się kreatywność, dodatkowe punkty za killstreaki to może trochę urozmaicić rozgrywkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

System szachowy jest stosowany również na rankedach i nikt nie narzeka.Zmiana systemowa którą podałeś jest na korzyść graczy z topki.Myśląc logicznie gracze słabsi muszą mieć trochę łatwiej.

Czekam na lepsze propozycję.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra może lepiej będzie tak jak nic nie zmienicie ale dodacie punkty za killstreaki itp. żeby też dla nas było lepiej. Nie ma potrzeby się kłócić, może i macie racje a może i nie, nie ma po co drążyć tematu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To prawda. Jest to bardzo upierdliwe kiedy słabszy gracz zabier po 20 pkt. Mi np. dzisiaj jeden gracz zabrał 26 za jedno zabicie i nie powiem, bluzgam trochę. No, ale jak chce się być w top1 to trzeba to udowodnić....

-----> Bardzo dobrym pomysłem jest dodanie czegoś takiego co będzie dawać pkt za doublekille itd. Bardzo fajny pomysł i gracze z topki tak szybko i w tak dużej ilości by nie tracili pkt. JESTEM ZA TYM <-----

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta