Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zdecydowałam się założyć ten temat, ponieważ sytuacja na forum jest delikatnie mówiąc niezbyt ciekawa. Mam na myśli aktywność użytkowników oraz fakt, że działy które powinny tętnić życiem głównie dzięki zwykłym użytkownikom stoją puste. 

Głównym problemem jest to, że forum nie zachęca do pozostania na nim na dłużej. Zwykły użytkownik potrzebuje czegoś, co przyciągnie jego uwagę i dzięki czemu będzie chętnie na forum zaglądał. Przede wszystkim, na stronie głównej oprócz "Aktywnych użytkowników" brakuje wyświetlania najaktywniejszych użytkowników pod względem spędzonego czasu oraz ilości postów. Pod chatbox'em mógłby się znajdować również blok, na którym wypisane byłyby przykładowo trzy osoby posiadające najwięcej wpisów oraz nasza aktualna ilość wpisów. 

Pod względem wizualnym forum stoi na dobrym poziomie, brakuje jednak kilku rzeczy. Po pierwsze, coś co powinno znajdować się na każdym forum, a więc lista linków do GameTracker'a wszystkich serwerów - do tego można dorzucić nazwę, IP, opiekunów i co najważniejsze - demka. Aktualnie linki do demek wcale nie są takie łatwe do odnalezienia, a prawdę mówiąc powinna to być jedna z pierwszych rzeczy którą zauważamy wchodząc na forum sieci serwerów CS:GO.

UBTeam powinien mieć dostęp do SourceBans oraz do zamykania tematów w dziale dotyczącym odwołań od blokady - jest to jedna z rzeczy która zdecydowanie usprawni przebieg odbanowywania graczy. Ponadto, osoby należące do UBT powinny być oznaczone innym kolorem. 
Administracja serwerów powinna być rozdzielona - aktualnie każdy administrator serwera CS:GO ma taką samą nazwę grupy, proponuję podzielić to na np. Admin FFA, Admin AWP, itd.
Forum jest niezadbane - nawet ten w miarę ładny styl powinien być co jakiś czas aktualizowany pod względem wizualnym. 
Więcej osób zaangażowanych w różne strefy na forum - dla przykładu, tematy w strefie E-sportu pojawiły się ostatnio w sierpniu 2017, podobnie z resztą jak w strefie gier komputerowych czy też elektroniki. Regularne wstawianie tam nowych tematów i angażowanie się w ich komentowanie może pomóc w rozruszaniu każdego działu. 
Na forum panuje chaos - chaos związany jest głównie z tym, że tak właściwie nikt nie wie do kogo należy jaka funkcja. Jest to bezpośrednio powiązane z tym o czym pisałam wcześniej, czyli o braku odróżniania rang na forum oraz o zaniedbaniach w sposobie, w jakim rangi na forum są dodawane bądź odbierane. 
Rekrutacja na redaktorów - mam na myśli redaktorów, którzy będą pisać tematy w wybranym dziale przynajmniej raz w tygodniu. Osoba starająca się o posadę redaktora zobowiązuje się do pisania przynajmniej jednego tematu tygodniowo w wybranym dziale. 
Usunięcie ostatnich aktualizacji statusu ze strony głównej raczej jest to w ogóle nieprzydatne. 
Wyświetlanie najnowszych tematów, nie tylko najnowszych postów na stronie głównej. 

Póki co są to wszystkie moje pomysły. Trochę szkoda, żeby puste forum było tak bardzo odległe od przepełnionych ludźmi serwerów. Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły, to myślę że ten temat może być dobrym miejscem na ich podsunięcie. 

Edytowane przez Karmela
  • Upvote 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie zmieni się nic gdyż nie ma kto się tym zająć. Pomimo tego bardzo dobrze, że powstaje taki temat, bo sugestie te mogą zostać wykorzystane w przyszłości.

Aktualnie poszukujemy osoby znającej się na administracji i konfiguracji for działających na silnikach IPB / MyBB. Wynagrodzenie do ustalenia. Osoby zainteresowane proszę kierować do mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jako moderator tego forum też jestem za tym aby zrobić jakieś zmiany kosmetyczne.

Myślałem nad dodaniem banerów obok danego działu związanego z serwerem. W banerze znajdowałyby się informacje takie jak nazwa serwera, ip serwera, opiekun serwera, ilość aktywnych osób, rozgrywana dana mapa oraz po kliknięciu w ten baner przekieruje nas na gametracker.

Coś takiego + ten opiekun serwera

b_560_95_1.png

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Obok każdego działu dotyczącego serwera dodać odnośnik do strony z linkami do gotv zamiast wchodzić w ten temat co jest aktualnie.
Usunąć z forum rangi (tam na dole strony): Admin/Opiekun serwera cs 1.6/minecraft (serwerów już nie ma) i pompa team sub, bo nie wiem do czego ona potrzebna była, a dodać nowe co zaproponowała karmela. Każda ranga miałaby osobny kolorek dla lepszego rozróżnienia.

 

Dnia ‎2019‎-‎01‎-‎06 o 19:26, Karmela napisał:

UBTeam powinien mieć dostęp do SourceBans oraz do zamykania tematów w dziale dotyczącym odwołań od blokady

Tutaj nie do końca jestem na tak, ale można wprowadzić takie coś na okres próbny i zobaczyć jak się przyjmie.

 

Dnia ‎2019‎-‎01‎-‎06 o 19:26, Karmela napisał:

wyświetlania najaktywniejszych użytkowników pod względem spędzonego czasu

Ciekawie wyglądałoby to, jestem za wprowadzeniem tego.

 

Dnia ‎2019‎-‎01‎-‎06 o 19:26, Karmela napisał:

Więcej osób zaangażowanych w różne strefy na forum

Przydałoby się parę takich osób co regularnie będzie dodawać wpisy na różne tematy.

 

Dnia ‎2019‎-‎01‎-‎06 o 19:26, Karmela napisał:

Usunięcie ostatnich aktualizacji statusu ze strony głównej

Też jestem za usunięciem tego.


Jeszcze jedno. Jacyś graficy przydaliby się też na forum.

  • Upvote 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał wypróbować konfigurację for IPB, to na stronie Invision można zapisać się na wersję próbną (5 dni testowego forum).

MyBB jest darmowe, także jeśli ktoś ma ochotę i czas, to można poprobować.

Zachęcam do pobawienia się tymi rzeczami, może ktoś szybko załapie o co mniej więcej chodzi. To raczej nie jest czarna magia, wymaga tylko czasu :)

Tutoriali w Internecie jest mnóstwo. W ostateczności można by się pewnie zgłosić do Spyrka z pytaniem, bo fragmasters stało na mybb, albo phpbb? Czy to jest to samo? Nie wiem, nie znam się XDD

 

i bloga sobie kiedyś chciałem napisać na forum, a nie mogłem i mi się smutno zrobiło

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zmiany na forum były by jaknajbardziej mile widziane, tak jak wspomniała @Karmela uporządkować je, aktualizowac wizualnie, możnaby robić jakieś konkursy dla użytkowników, nagrody za np miesięczną aktywność na forum, no pomysłow jest multum by ogarnąć forum. Ale to w przyszłości kiedy będą ludzie od tego. Pomysł jest, pozostaje go wdrożyć! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na dniach postawię testowe fora także każdy chętny będzie się mógł pobawić, jak coś to piszcie do mnie ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


Kontakt


TS3: pompateamspeak.pl
Email: [email protected]

Zaprzyjaźnione serwisy: