Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W związku z punktem regulaminu dotyczącego zakazu grania na multikontach w celu otrzymania większej korzyści i przywilejów z tym związanych, chciałbym zaproponować zmianę dotyczącą tego punktu.

Pytałem o opinię niektórych graczy i niektórych administratorów co o tym sądzą. Zdania były podzielone z różnych względów.

Problemy według mnie są dwa - brak możliwości kontrolowania i zweryfikowania, kto tak na prawdę gra na koncie, które zostało założone w niedalekim czasie oraz drugi, który tyczy się utrudnianiu gry i wchodzenie na serwer pod koniec miesiąca i specjalne "kradnięcie" punktów graczom.

Chciałbym, aby ten zakaz znieść, a punkt zmienić. Chodzi mi o to, że mimo wszystko znaczna część posiadających konto smurf i tak gra na serwerze a się nie ujawniają. Smurfkonta, tak na prawdę podbijają statystyki serwera, co według mnie jest korzyścią. W przypadku zbanowania osoby, która gra na smurfie ma to negatywny odzew wśród jego znajomych, że został niesłusznie zbanowany, co może przyczynić się do zmniejszenia liczby potencjalnych graczy i potencjalnych zysków na rozwój serwerowni.

Jeżeli smurf konto posiada osoba, która gra u nas już trochę czasu to i tak zazwyczaj jest to gracz  "wyższego sortu" i tak na prawdę oddaje 2x większą liczbę punktów, spędza na serwerze więcej czasu niż robiłby to w przypadku tylko konta main.

Rozwiązanie, które proponują to zniesienie zakazu i ustalenie, że w przypadku, gdy wiemy, kto gra na drugim koncie i zrobi "specjalne wejście pod koniec miesiąca" w celu uprzykrzenia życia innym - zostanie nagrodzony 7 dniowym banem na obu kontach i w przypadku miejsca premiowanego zabranie nagrody i przekazanie jej kolejnej osobie. W przypadku jeżeli dwa konta jednej osoby byłyby premiowane - istniałaby możliwość przypisania nagrody do jednego wyznaczonego konta przez gracza - byłoby to weryfikowane przy rozdawaniu nagród - myślę, że chwila roboty więcej pod koniec miesiąca zaoszczędzi całomiesięczne łowy i polowania na "MULTIKONTA"

 

Teraz wytłumaczę dlaczego taka propozycja. Chodzi o sytuację sprzed 2 dni, gdzie sam zostałem zbanowany przez jednego ze swoich administratorów na drugim koncie, które służyło mi jedynie do weryfikacji zachowania Administracji i kontroli ich działania (do czego myślę, że mogę mieć prawo). Bana dostałem oczywiście niesłusznie, bez jakiejkolwiek kontroli - tylko na słowo "kolegi". Admin zostanie w związku z tym zabrany, a  upomnienie od Spyrka i próbę znalezienia rozwiązania tej sytuacji.

Prosiłbym o wypowiedzi i ewentualne propozycje dotyczące rozwiązania problemu.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze ja mam jescze konto z silverem co tam sobie ze stara ekipą pykam to czasami zapomniałem zmienić konto i na silverrze wbijałem jakis miesiac temu ponad ale mi sie zdaje jezeli sobie ktos pyka sam dla siebie bo nie widze jakiegos boostowania przeiez na pojedynkach nie ma raitingu :) wiec no moje zdanie jest podzielone :) zapraszam do dyskusji także :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Regulamin ma być równy dla wszystkich. Administrator postąpił słusznie i zabieranie mu za to praw jest dla mnie nieporozumieniem. Nie było nigdzie zapisu, że jakiś punkt regulaminu nie obowiązuje osoby tej czy tamtej. Nie róbmy podziału na równych i równiejszych. Kiedyś kiedy nie było zakazu grania ze smurf konta, sam jako administrator wyłapałem bana za domniemane cheaty. Co zrobiłem? Napisałem odwołanie jak każdy normalny gracz, zostałem odbanowany, a temat został wyjaśniony. Dlaczego ta procedura ma niektórych nie obowiązywać? A jeśli nawet nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia, to chociaż dopiszcie to do regulaminu. Administrację możesz kontrolować za pośrednictwem demek. Nie jest do tego potrzebne Ci smurf konto. 

 

Co do banowania smurf kont, to od początku uważałem ten pomysł za poroniony, ale jako administrator byłem zmuszony się do niego stosować. Teraz trochę sytuacja jest paradoksalna, bo widząc powód dla jakiego miałoby to być zmienione, to niestety mnie ciągnie w drugim kierunku. No, ale mniejsza. Powiedzmy sobie szczerze. Pomysł z banowaniem tych, którzy robią to "specjalnie" to jest trudna sprawa. Serio. Nikt z nas nie został przez Boga obdarzony jakimiś nadprzyrodzonymi zdolnościami (chyba), które pozwalałyby nam przeniknąć w czyjeś myśli i zweryfikować kto robi coś specjalnie, a kto nie. Wszędzie byłoby tylko domniemanie. Pamiętajcie, że domniemać to my powinniśmy niewinność...

 

Pora przejść do konkluzji. Jestem za przywróceniem administratora na stanowisko (nie mam pojęcia o kogo chodzi), usunięciem całkowitym punktu dotyczącym smurfów oraz odbanowaniem tych, którzy byli za to ukarani. Prawo niby nie działa wstecz, ale przy wyjątkowo nieudanych zapisach warto odejść od tej reguły. Żadnych ograniczeń pod względem smurfów bym nie stosował. No jedynie wypadałoby banować osoby, które dostały perma na innym koncie tudzież VACa. Tu identyfikowanie może nie być łatwe. Z drugiej strony być takim nieodzywającym się nonamem, to też nic przyjemnego, więc pewnie same się takie ananaski wyjawią. :)

 

Pozdrawiam.

 

PS. Chyba nieodpowiedni dział, bo ten punkt regulaminu dotyczy wszystkich serwerów.
// przeniesiony

Edytowane przez anvi
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również chciałbym wtrącić tu swoje trzy grosze. A więc...

Może najpierw sprawa multikont

- był już wiele razy poruszany ten temat, lecz jak widac z marnym skutkiem. Moim skromnym zdaniem pomysł Eryka jest naprawdę dobry, i myślę że można by było cos takiego wprowadzić. Albowiem praktycznie każdy gracz ma jakiegoś "smurfa", niektórzy mają ich po kilkanaście ;), więc nie ma możliwości tego kontrolowania. Był wcześniej pomysł z porównywaniem IP, ale wiemy dobrze jak to wypaliło... Kolejnym zaś problemem jak to bylo wcześniej wspomniane jest CELOWE wchodzenie na smurfa pod koniec miesiąca, aby po uzyskaniu 75 fragów zabierać topowym graczom chore liczby punktów.

Wtedy taki ban jest jak najbardziej na miejscu.

 

 

Następna sprawą jest degradacja pewnego admina

-nie chodzi tu o bana na multikonto Eryka, lecz o samą procedurę sprawdzania. To że ktoś kogoś poinformował o możliwym wykroczeniu nie oznacza, że administrator ma siedzieć i grać a nie kontrolować sytuację, tylko wlepić bana, wierząc komuś na słowo. Po to sprawował tą funkcję żeby ogarniać, a nie banować, bo dostał taką informację od osób trzecich.

@ceCe wspominasz tu o banie sprzed ponad roku, owszem, napisałeś wtedy odwołanie, wszystko ok, ale nie pamiętasz że  @GruByy1337 też stracił wtedy admina? Nie pamiętam jak to było "od środka" więc nie powiem jaka była dokłada przyczyna degradacji, bo nawet chyba nie bylo o tym postu (możliwa wspominka o tym).

A i ... dziś na serwerze erni dał popis pokazując co on nie może bawiąc się funkcjami admina ;) (Stąd ten ban :D)

I wydaję mi sie, ze dział odpowiedni, bo tylko na AWP taki rygor był stosowany.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem spyrkowi dałem bana bez sprawdzania bo mi się spieszyło, pomyślałem że jak nie ma hax'ow to napisze odwołanie, lepiej tak niż żeby hax latał po serwerze. I ban na tydzień za włączenie rundy noscope (nikt nie wyraził wielkiej niechęci) i podrzucanie jednej osoby (nie mialo to wpływu na runde) 

Erek wszedł na serwer i dał bana od razu bez patrzenia/ogladania demka. Lekka hipokryzja (nie sądzicie :) 

 

Niepozdrawian erni

  • Upvote 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, erni162 napisał:

Jak już wspominałem spyrkowi dałem bana bez sprawdzania bo mi się spieszyło, pomyślałem że jak nie ma hax'ow to napisze odwołanie, lepiej tak niż żeby hax latał po serwerze. I ban na tydzień za włączenie rundy noscope (nikt nie wyraził wielkiej niechęci) i podrzucanie jednej osoby (nie mialo to wpływu na runde) 

Erek wszedł na serwer i dał bana od razu bez patrzenia/ogladania demka. Lekka hipokryzja (nie sądzicie :) 

 

Niepozdrawian erni

Różnica jest taka, że do mnie doszły skargi na to, że "bawisz" się Adminem od dwójki innych Administratorów, i dwóch graczy z dołączonymi dowodami, a takie zachowanie utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że byłeś nieodpowiednią osobą na tym miejscu i szczerze się cieszę, że dam szansę komuś innemu - komuś, kto będzie się potrafił z graczami dogadać i nie zachowywał się, jakby mu zabrali grabki z piaskownicy.

Jeżeli masz zamiar dalej podyskutować o tym to zapraszam na PW, bo nie ma sensu rozwodzić się nad tym w tym miejscu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro już zaczęliśmy temat o multikontach, to przy nim pozostańmy. Ewentualne niejasności zwiazane z decyzjami prosiłbym o przeniesienie do nowego tematu, bądź wiadomości prywatnej.

ja podam parę bezsensownych pomysłów,  ktore może kogoś zainspirują do stworzenia czegoś uzytecznego (a propos tych wiecznych problemow z punkcikami):

-ustawić maksymalną ilość zabieranych punktów do 10, bądź też na  przykład  w wypadku gdy różnica punktowa jest zbyt wyraźna obie osoby stana się niewrazliwe na siebie nawzajem

-w ostatnim tygodniu miesiąca ludzie z top30 sa nietykalni wobec ludzi którzy nie przekroczyli progu 2000pkt

myślałem ze więcej tego miałem w glowie ale nie mogę sobie już nic przypomnieć :/

i dosyć mocno przychylam się do wypowiedzi cece o niebanowaniu smurf kont, chociaż pewnie za 2 dni mogę zmienić zdanie xD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@CorWin Grubemu nikt za to nie zabrał praw administracji, skąd ten pomysł? :D No tak Prima Aprilis. Sorry za offtopic, ale jak takie info się czyta, to nie mogę nie sprostować. :P

Edytowane przez ceCe
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

#poza tematem.Widzę "gruby" I już sie boje na szczęście nie o mnie chodzi hehe :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


Kontakt


TS3: pompateamspeak.pl
Email: [email protected]

Zaprzyjaźnione serwisy: