Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio przegladając serwery PT natknął mnie ciekawy Pomysł :) a mianowicie Nagradzanie najbardziej aktywnych administratorów na naszych serwerach :) Nie chodzi tu o jakies mega drogie rzeczy itp a o upominki w postaci Skinów/kubków/koszulek/wyróżnionego nicku na serwerze Nie chodzi mi o najwiekszą ilość rozdanych banów czy Kicków lecz o czas czuwania na serwerze liczmy co miesiac Główny opiekun serwerów czyli @Spyrek Wybrał by top3 najaktywniejszych (chodzi z kazdego serwera po 3 adminow) i losowo poprzez program komputerowy losował nagrody :) Myśle ze to dobra zacheta do Naszej pracy oczywiście wiadomo ze ten pomysł jest do jakichkolwiek poprawek czy udoskonaleń wiec zapraszam wszystkich do Dyskusji a najbardziej Administracje bo to o was chodzi ;) Nie chodzi mi tu o cebulactwo lecenie na kase czy skiny tylko to co robimy dla serwera czyli pilnowanie porządku i estetyki leży w dobroci dla całego PT Zapraszam do Dyskusji i Pozdrawiam :)

• Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem za :1f61b:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bez sensu >.<
skiny - najgorszy pomysł jaki słyszałem
koszulki/kubki - za co? kto to ma sponsorować? (na ten temat pewnie Spyrek, albo ktoś się mądrzej wypowie)
praca admina to jest wolontariat, na niektórych sieciach są nawet składki, jeśli ci to nie pasuje, to poprostu zrezygnuj
tutaj nie dość, że masz wszystkie przywileje VIPa, to jeszcze możesz pomagać innym w pilnowaniu porządku

jeśli chodzi o ranking najaktywniejszych to możecie sobie zrobić screeny na koniec miesiąca i wrzucić na forum, jeśli poprawi wam to samopoczucie, wygóruje ego i zaspokoi poszukiwania atencji

poza tym jestem pewien, że kolejna rywalizacja zrodzi więcej problemów - " A BO ON TO TYLKO NA SPECTIE SIEDZIAŁ HURR DURR, A JA TO GRAM CAŁY CZAS HURR DURR"

• Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Owsiak też robi wolontariat heheheheh... Skiny może nie ale jakąś koszulkę, kubek na pewno sponsor by się znalazł. Wiesz co fajnie by było wiedzieć kto pracuje a kto się "obija" i wyciągać wnioski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Jest tutaj wielu adminów, którzy stażem są długo nawet sporo dłużej ode mnie i nie robią tego po to, by mieć jakieś nawet niewielkie korzyści z tego. 

2. Zwracam się teraz do świeżych adminów, jak i junior adminów-taka malutka rada ode mnie, wczucie się w te role, udowodnijcie ze warto było akceptować wasze podanie na Admina w końcu chcecie to robić dla dobra graczy, a także działanie serwera.

3. Jak już wspomniał @anvi "praca admina to jest wolontariat, na niektórych sieciach są nawet składki, jeśli ci to nie pasuje, to po prostu zrezygnuj" całkowicie się z tym zgadzam.

Jest to jednak moim zdaniem bezsensowny pomysł, który może przekroczyć pewna granice a dokładniej, kiedy ta idea weszłaby w Zycie to kilku adminów mogłoby to odebrać jako rywalizację o miejsce w topce po nagrodę, co mogłyby się znaleźć niestosowne bany jak ich czas. Czyli robiłby się syf którego nikt nie lubi.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Anvi napisał prawie wszystko, co ja dodałbym do tego tematu.

Chcesz pomagać w utrzymywaniu porządku na serwerze? To rób to i nie chciej za to żadnej nagrody. Pomoc polega na bezinteresowności. Już sam fakt, że masz VIPa i możesz w dowolnej chwili usunąć ewentualnego cheatera, to jest już ogromny bonus do naszej roli w życiu Pompa Team. Kiedyś na AWP rozdawaliśmy skiny za topkę i okazało się, że ludzka pazerność nie zna granic. Sam osobiście starałem się dorzucić coś do tych nagród, które w głównej mierze pochodziły od Spyrka. Mimo, iż byłem jednym z inicjatorów tej formy, to z przykrością muszę przyznać, że był to zły pomysł. Człowiek uczy się na błędach. Dlatego bez względu na to, czy miałyby to być nagrody dla graczy czy administracji, to jestem im przeciwny. Wprowadza to niepotrzebne konflikty i konkurencję. No chyba, że zwycięzca miałby być losowany. Jeśli jesteś chętny dorzucić coś dodatkowo od siebie dla naszej społeczności, to niech sobie będzie konkurs, jednak tak jak pisałem - drogą losowania. Jeśli natomiast jesteś chętny dać od siebie jakiś upominek  konkretnemu administratorowi, to możesz jemu/jej wręczyć go bezpośrednio. Pozdrawiam :)

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem na nie , bezsensu od razu milion podań będzie + dodatkowa robota dla Spyrka czy tez innej osoby ktora ma wybierac 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tylko rzuciłem pomysł :) Nic osobistego :) Panowie i Panie moze z niektórymi sie pośpieszyłem lecz mysle ze wsio jest do przemyslenia :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W poprzednich wypowiedziach zostało już wszystko wyjaśnione i zgadzam się z tym. Wprowadzenie rywalizacji pomiędzy administratorami nie polepszy sytuacji, a raczej tylko pogorszy, już na pewno jeśli w grę wchodzą nagrody rzeczowe. Niepotrzebna zachęta do oszukiwania i dodatkowych sporów. Tak jak @ceCe wspomniał, próbowaliśmy czegoś takiego w przeszłości i nie przyniosło to dobrych efektów.
Kwestia sponsora nagród tez pozostaje dyskusyjna, to, że zarządzam serwerami nie znaczy, że produkuję koszulki czy inne gadżety albo mam na te produkty 99% rabatu.
Prowadzenie rankingów, ustalenie kryteriów na podstawie których miałby być wybierany zwycięzca itp. to wszystko pochłania czas, a mi dodatkowych zajęć na razie nie potrzeba.

Na pozostałych sieciach z reguły są składki dla adminów, nad którymi też kiedyś myślałem, ale to raczej w celu zapobiegania nadużyciom przez administratorów, a nie jako forma zarobku czy sponsorowania nagród. Ostatecznie składek nie ma i wydaje mi się, że posiadanie przywilejów vipa + możliwość wprowadzania porządku na serwerze jest dobrym wynagrodzeniem.

Jeśli chodzi o nagrody to proponuję zorganizowanie np. konkursu polegającego na promowaniu forum oraz serwerów, a rywalizację pomiędzy administratorami przenieść do gry, np. turnieju 1v1 albo czegoś podobnego ;)
Może coś w stylu forumowej ligi, w której rywalizowałyby ze sobą drużyny pięcioosobowe składające się z minimum 1 administratora sieci i co miesiąc kolejna edycja ;) Dla zwycięzców np. byłby przyznawane vipy na naszych serwerach albo specjalna ranga z tagiem "champion" czy czymś podobnym. Sam nie mam czasu na zajmowanie się takimi sprawami, ale ewentualnie mogę pomóc w kwestiach technicznych.

Pomysłów może być wiele, "sky is the limit" :D

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta