♛Jakubek♛

Mała propozycja zmiany systemu punktowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam propozycję zmiany systemu punktowego,a mianowicie usunięcie serii punktowej i powrót do rang do starych wymagań czyli 2500 pkt - Global itp. Dlaczego? Ponieważ ten system nie pokazuje kto jaki jest dobry tylko kto ma więcej godzin na serwerze ten jest lepszy. Na przykład:

Gracz A ma range Master Guardian 1 a na serwerze  ma 90 h i tam ma suprema chociaż gra jak (nie urażając) BOT

Gracz B ma LEMA  na serwerze też ma suprema tylko że 20 h ale jest niżej od gracza A w topce gdzie skill i movement się różnią dosyć wyraźnie.

Teraz każdy gracz przez serię punktów może mieć Globala Suprema gdzie rzeczywisty skill tego nie oddaje. 

Pozdrawiam

Jakubek  

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam bym nic nie zmieniał, jeśli chodzi o punkty. Jeśli rangi jest zbyt łatwo wbić, to wystarczy podnieść progi punktowe i po kłopocie. Przykład: LEM 2850, Supreme 3100, GE 3300. Oczywiście wcześniejsze rangi też wówczas musiałyby ulec modyfikacji. Te serie punktów służą głównie tym, którzy będąc na poziomie 3500 punktów, tracą strasznie dużo przy jednej śmierci. Bez tych serii zabicie 4 w jednej rundzie i śmierć często się nie równoważą i dają efekt ujemny (mimo KDR 4.00!). Otrzymanie dodatkowo 4 punktów za serię, zwiększa na to szansę i nie zniechęca "topowych" graczy do strzelania, gdy na serwerze są ludzie zabierający dużą liczbę punktów. :)

Edit. Te rangi to chyba bardziej 4fun niż na serio powinny być brane. Ja na ten przykład nie mam żadnej rangi, więc analogicznie rozumiem, że powinienem być unranked na serwerze? :D

Edytowane przez ceCe
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wydaje mi się żeby te dodatkowe punkty za serię zabójstw dawały tak wiele. W top10 nie ma teraz graczy, których KDR nie jest zbliżone do 2.0, więc żeby znaleźć się w topce mimo tego co napisałeś trzeba coś tam potrafić. Piszesz też o rangach, zauważ że ranga nie zawsze odzwierciedla umiejętności gracza, tym bardziej jeśli porównujesz mm'y do serwera na którym gra się tylko jedną bronią. Nie rozumiem też, w jaki sposób według Ciebie seria zabójstw tak bardzo faworyzuje słabszych? Tak jak napisał @ceCe te serie głównie działają na korzyść graczy, którzy są wyżej w topce. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się z jakubkiem, słabsi gracze z większą ilością godzin na serwerze są w rankingu wyżej od lepszych od siebie graczy, (przed dodaniem serii to nie miało miejsca) 

Bez zmiany w serii zmiany w progu rang nic nie zmienią.

Ewentualnie zmniejszenie serii zamiast 1kill =1pkt, 4kill'e=4pkt na

2kill'e=1pkt

4kill'e=2pkt

5kill'i=2pkt

6kill'i=3pkt 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Naprawdę uważasz, że odjęcie tych kilku punktów za serie rozwiąże "problem"? "Problem", bo wydaje mi się że szukacie czegoś na siłę. Oczywiście że przed dodaniem serii takie coś miało miejsce, słabsi gracze byli nad lepszymi w rankingu ponieważ spędzali na serwerze więcej czasu i punkty za serie wcale tego nie zmieniają. Jeśli tak bardzo chciałbyś dążyć do rankingu, który uwzględnia wyłącznie umiejętności gracza, to musiałby posiadać przelicznik biorący pod uwagę w dużym stopniu KDR - taki pomysł już kiedyś był i po kilku dniach został wycofany, ludziom się po prostu nie spodobało. Piszesz, że słabsi gracze z większą ilością godzin są wyżej od lepszych od siebie - ale to przecież dobrze, ktoś kto poświęca na serwer 10h miesięcznie powinien być wyżej od kogoś kto poświęca na niego 90h? Bez sensu. Ranking to dodatek, który dodaje na serwer rywalizację i umila rozgrywkę, nie traktujcie tego jak bardzo poważnego wyznacznika umiejętności. 

Edytowane przez Karmela
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlaczego porównujecie główne rangi do rang na serwerze? Przecież to dwa różne światy, tak naprawdę. Poza tym, jeśli chodzi o te serie zabójstw:

4 godziny temu, ♛Jakubek♛ napisał:

Gracz A ma range Master Guardian 1 a na serwerze  ma 90 h i tam ma suprema chociaż gra jak (nie urażając) BOT

4 godziny temu, ♛Jakubek♛ napisał:

Gracz B ma LEMA  na serwerze też ma suprema tylko że 20 h ale jest niżej od gracza A w topce gdzie skill i movement się różnią dosyć wyraźnie.

Według mnie, jeżeli gracz ma LEM'a (główna ranga) i jest niżej w rankingu niż osoba z rangą MG1, mimo że ma te 70h przegranych mniej, to oznacza że jest słabszy od niego z awp, bo prawda jest taka, że jak ktoś potrafi dobrze grać, to i w 10h wbije top1 czy z pomocą serii zabójstw czy też bez niej (:

Osobiście nie patrzę na ten ranking w sposób szczególny, więc możecie to zmienić, bo dla mnie różnicy nie ma.

Edytowane przez sikor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie widzę potrzeby zmiany systemu na stary. Było to zrobione z myślą o lepszych graczach, bo był problem z zabieraniem dużej liczby punktów i trudniejszemu ich wbijaniu. Według mnie mimo wszystko obecnie system faworyzuje graczy lepszych - słabszy gracz nie zrobi zbyt duzej serii zabójstw więc jest to uzasadnione. 

System zadziałał tak jak miał zadziałać. Teraz jest łatwiej wbić punkty, co widać po ich ilości - z miesiąca na miesiąc gracze Topki mają ich coraz więcej.  A wiadomo im więcej się ma punktów tym więcej  będzie ich zabierane :). 

Zmiany w punktacji za serię na pewno nie bedzie z prostej przyczyny, gdyby ktoś zrobil nieparzysta serie zabojstw musialby dostac czastki punktow, a w to nie nie bawimy :).

Poza tym trzeba pamiętać, że granie na serwerze AWP nie będzie odzwierciedleniem rzeczywistych umiejętności gracza i ranking bedzie zawyżony. Jedynym rozwiązaniem, jakie można spróbować to kolejna zmian progów punktowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To i ja dorzucę swoje 3 grosze. Oczywiście, że nie można porównywać rang mm do tych na serwerze, te na serwerze są tylko i wyłącznie odzwierciedleniem punktów rankingowych, a czy punkty odzwierciedlają poziom gry w meczach turniejowych to już sprawa dyskusyjna.
Jeśli chodzi o sprawę, że obecny system faworyzuje graczy którzy spędzają więcej czasu na serwerze to według mnie idealnie. Zniechęca to graczy do wchodzenia na serwer na swoich innych kontach i niejako zmusza do gry na tym głównym. Pamiętacie sytuacje, że ktoś wbijał topkę i przechodził na smurfa żeby nie tracić punktów?
Nieważne ile zmian było w rankingu, zawsze były narzekania. Czyżby objawiała się tutaj nasza cecha narodowa, którą jest wieczne narzekanie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra,zostawmy ten system już jaki jest i nie zmieniajmy po prostu ja sam i paru innych graczy się zgłosiło do mnie za taką propozycją. I chciałem zobaczyć co o tym sądzicie skoro uważacie że tak jest dobrze to tak zostawmy.

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam 

Edytowane przez ♛Jakubek♛

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem serie to fajna sprawa ALE

Jak już naprawdę chcecie coś zadziałać z punktami to można usunąć serie i dodać np 5 pkt na mvp.

Serie nakłaniają ludzi do kampienia , dla przykładu jeśli cała drużyna umiera zostajesz sam są sytuacje jak przez 2 min ktoś nie rusza się z miejsca bo przecież umrze i co z serią ?

Gdzie to jest że każdemu zależy na wygraniu rundy , mówienie info na temat pozycji przeciwnika ???

Moim zdaniem chyba jest lepiej żeby ktoś grał agresywniej zrobił 3 kille i umrał i zdobył mvp np za 5 pkt niż wychylił zdobędzie 1 fraga i już nie będzie pickował , żeby przedłużyć serię . Każdy starałby się zabić jak najwięcej żeby zdobyć to mvp.

Jak dla mnie założenie tego serwera wygląda inaczej niż kiedyś. Każdy działa na swoje konto i ludzie maja wy*ebane czy to ich drużyna wygra rundę czy nie. Na serwerze zwykle panuje cisza i jest SMĘTNIE !

Pozdrawiam MiKi.

Edytowane przez MiKi
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może zrobić coś w stylu "combo", im szybciej uzyska się serię zabójstw tym więcej punktów się dostaje, a zbyt długie czekanie anuluje obecną serię. Przykład:  1 kill + 1 pkt, 2 kill w ciągu 15 sekund +2 pkt, 3 kill w ciągu 15 sekund +3 pkt. Brak killi w ciągu 20-30 sekund, seria się kasuje i jest naliczana od nowa. Jedyny problem to taki, że może to skłaniać drużynę przeciwną do kampienia żeby anulować czyjąś serię. Oczywiście to tylko taki wstępny pomysł, należałoby to dobrze przemyśleć.

Co do ciszy na serwerze to sugerowałem już żeby złagodzić zasady odnośnie karania graczy którzy chcą sobie zwyczajnie porozmawiać.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Combo w sumie fajny pomysł, ale nakłania to do szybkiej gry, którą nie każdy lubi :) 

Jak już szukać zmian na lepsze to proponuję zmienić system naliczania punktów z serii. Chodzi mi o to by serię rozpoczynac od np. 5 zabójstw za 1 punkt I dopiero wtedy każde kolejne zabójstwo to dodatkowy punkt do serii. 

Czyli:

5ty kill = 1pkt

6ty kill = 2pkt

7my kill = 3pkt itd.

Ograniczy to znacznie liczbę punktów, bo będzie je ciężej zdobyć :). Stylu gry gracze nie zmienią, a to by działało na korzysc lepszych graczy :)

Edytowane przez erek
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W mojej ocenie pomysły są słabe. Spyrek ten Twój niestety nie jest zbyt sensowny. Czasem są rundy, że Twoja drużyna kompletnie dominuje i nawet nie zdążysz zobaczyć rywala, a co dopiero zdobyć fraga. Taka runda może trwać czasem 50 sekund (wszyscy zostają szybko wybici, a ostatni kampi). I nie słyszałem o tym, żeby ktoś kampił dla serii. Ja tego nigdy nie robiłem, ani tego nie zauważyłem. Robią to może słabsi gracze, dla których np. seria 10 killi jest jakimś wyczynem.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@erek W sumie fajnie brzmi ale skoro duża część nie chce zmian to niech zostanie jak jest ... :v

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mimo że często narzekam na te punkciki, to ja bym nic nie zmieniał. Za 2-3 miesiące ktoś znowu znajdzie sposób żeby wykorzystywać ten pomysł na swoją korzyść i znowu będzie narzekanie, że gościu gra na punkty, że szkoda czasu na takie " gówno ",stfu, tfu etc. Jeśli chcemy coś zmieniać to byłbym za pomysłem Spyrka i Mikiego. Serie mogłyby być ograniczane czasowo, albo po prostu nie przenosić serii do następnych rund. Przykładowo, od momentu zdobycia fraga, gracz ma 30 sek na zdobycie jak największej ilości killi. Punkty za MVP fajna sprawa myślę, że 5 to za dużo, ale 2-3 czemu nie. Do kompletu podnieść o 100 pkt próg każdej rangi i do zobaczenia na serwerze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chociaż nie gram na serwerze Only AWP to wtrącę jednak swoje trzy grosze do tej dyskusji.

Moim zdaniem zmiana systemu po raz kolejny jest bez sensu ,ponieważ nie da się zrobić systemu ,który odpowiadał by każdemu graczowi i za kilka miesięcy znowu ktoś powie ze ten system jeż bez sensu i zacznie kombinować jak go tu poprawić. Jest to po prostu walka z wiatrakami.

Tyle z mojej strony pozdrawiam i Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta